Roubenka ukazuje, jak skvěle lze kombinovat tradici a moderní styl

Pokud se jedná o stavbu, kterou musí obdivovat každý, tak je to roubenka. Tato je oproti těm, které znáte ještě výjimečnější. Proč? Na to se podíváme společně. Jde o skutečně velmi povedenou stavbu, která už na první pohled ukazuje, jak je dřevo výjimečným stavebním materiálem.

Dům s prostornou terasou

Pokud jste si dlouhou dobu mysleli, že roubenka musí mít vždy podobu spíše jenom menší chaty, tak vás musíme jasně vyvést z omylu. Tady se totiž jedná o stavbu opravdu velkou, na kterou navazuje prostorná terasa. Ta je využita i tím způsobem, že se pod ní nacházejí jak potřebné technické místnosti, tak i dílna. Je vidět, že i roubenka může být plně praktickým domovem.

Přírodní materiály jako základ

Je jasné, že když je to roubenka, bylo dbáno primárně na použití přírodních materiálů. Dřevo je nejenom v exteriéru, ale najdete ho také v interiéru. Ato všude, kam se podíváte. Nejenom v rámci stěn, ale nechybí zde ani četné dřevěné trámy, stejně jako podlaha, nebo i nábytek. V tomto směru stavba nijak nevybočuje ze svého klasického stylu, na který byl kladený důraz.

Společné, i soukromé místnosti

Celý interiér je koncipován tak, aby dokázal nabídnout pro každého něco. Máme na mysli fakt, že jsou v roubence k dispozici jak společné, tak zde jsou k dispozici také soukromé místnosti. Každý, kdo zde bydlí si tak může sám podle sebe zvolit, zda bude trávit čas v centrální místnosti s ostatními, nebo raději zamíří do jednoho ze soukromých pokojů.

Unikátní moderní vybavení

Mnoho lidí dost možná zaujme i to, že tato roubenka rozhodně není jenom místem pro víkendovou rekreaci. Jde o stavbu, která je určena pro celoroční bydlení. Tomu odpovídá také vybavení, které je vesměs moderní, stejně jako v klasických novostavbách. Díky designu však výrobky moderní doby až tak negativně nekontrastují s použitým dřevem a rozhodně nevypadají jako pěst na oko.