Geniální způsob rozmnožování rybízu: Přežití a výsledek v podobě bohatých keřů na 100 %

Fotografie: Depositphotos

S tímto způsobem se vám zaručeně podaří rozmnožit rybíz na své zahradě. Nebudete věřit tomu, jak moc je to jednoduché.

Pokud milujete rybíz, určitě byste ho chtěli mít na zahradě – a ne jen jeden keř. Z rybízu je totiž opravdu skvělá marmeláda, která se dobře hodí k pečení slepovaného cukroví například na Vánoce. A co je lepší, než si udělat domácí marmeládu? Ta totiž chutná úplně jinak, než ta kupovaná. Tak co, vyzkoušíte tento trik?

Je to velmi jednoduché

S tímto jednoduchým způsobem se vám podaří rozmnožit rybíz bez jakéhokoliv problému. Samozřejmě, že nejjednodušší a také nejlevnější řešení je množení dřevnatými řízky, ale v tomto případě zakoření asi 2 řízky z 10. Ovšem při této metodě se vám podaří řízek 100% zakořenit – můžete se o tom přesvědčit sami.

Fotografie: Pexels

Připravte si dva plastové kelímky a rozřízněte je ode dna až úplně nahoru. Na budoucím řezu rybízu odstraňte kůru asi o 5 cm. Tento řez ošetřete. Stonek zabalte do kelímku, dovnitř nasypte navlhčenou zeminu a přidejte druhý kelímek, aby byla struktura pevnější. Abyste si mohli být stoprocentně jisti, můžete vše upevnit pomocí svorek. A nechte to tak přibližně 1,5 měsíce.

Budete mít velké množství rybízu

Zakořeňovat můžete od poloviny července do konce léta. Půdu ale musíte pravidelně navlhčovat. Uvidíte, že po měsíci a půl kořeny vyplní celý prostor kelímku. Odřízněte stonek ostrým dezinfikovaným nástrojem a zasaďte ho, protože už je dokonale připravený k přesazení. Podívejte se na video a postupujte přesně podle návodu.

Zdroj: GardeningKnowHow

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]