Letecký instruktor přetavil svou vášeň pro létání i do bydlení. Jedno z letadel přestavěl na unikátní bydlení

Fotografie: Richard apple / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Když letecká škola, tak se vším všudy. Jon pro své studenty koupil a vlastnoručně přebudoval vyřazené letadlo na ubytování se vším všudy.

Žáci letectví na chladné Aljašce mají v rámci svého studia nejen letecké hodiny, ale také ubytování na palubě opravdového letadla! O tematické ubytování se postaral sám letecký instruktor – vlastnoručně. Výsledek je opravdu impozantní.

Hledá se stylové ubytování pro studenty

Američan Jon Kotwicki je letový instruktor, který se pustil do neotřelého projektu. Krátce před třicítkou vyměnil slunnou Floridu za chladné podnebí Aljašky, kdy v tamních podmínkách se rozhodl založit leteckou školu. Studenti u něho mohou získat zkušenosti s pilotováním malého letadla. Zároveň s tím ho ale napadla otázka, kde budou tito studenti bydlet? A nebylo by cool, kdyby to mohlo být přímo na palubě přestavěného letadla?

A tak začal svou vizi naplňovat. Na začátku potřeboval sehnat letadlo, což se mu povedlo až po půl roce. Většina vyřazených letadel totiž skončí jako plechovky od piva, jak uvádí BusinessInsider. Jon utratil více než 2,2 milionu, než letadlo konečně stálo na jeho pozemku. A poté strávil dalších pět měsíců jeho přestavbou na prostor vhodný k obývání.

Paluba s kuchyní i koupelnou

Jonovi se podařilo do vlastnictví získat letadlo Douglas DC-6 z roku 1956, které je necelých 32 metrů dlouhé a více jak 35 metrů široké. Na obytné palubě se ve dvou ložnicích a na rozkládací pohovce pohodlně vyspí až šest osob. Součástí prostoru je obývací pokoj, kompletně zařízená koupelna napojená na vodu a rovněž kuchyně se základním vybavením. V brzké době by měla přibýt i vířivka, ve které se budou studenti moci zrelaxovat. Podle Estav má vířivka mimo jiné pozitivní vliv i na psychické zdraví.

Hobití domek

Manželé si postavili elegantní hobití domek s nízkými náklady. Využili i kameny, hlínu a slámu

Ačkoliv ubytování bylo původně zamýšleno jen pro Jonovy studenty, nyní se v něm může ubytovat každý. Jon ho totiž pronajímá i přes Airbnb. Cena za jednu noc se v závislosti na ročním období pohybuje od 4 500 Kč do 17 500 Kč. Přestože počin je to impozantní, Jon není jediný, kdo se do něčeho takového pustil. O podobném projektu jsme psali i na BydlímeÚtulně.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]