Rustikální dům je ohromující. Jak svou velikostí, tak množstvím použitého dřeva

Mít rustikální dům je snem mnoha lidí. Řada z nich alespoň v tomto stylu upraví svůj interiér. V tomto případě nezůstalo jenom u něho. V tomto stylu byl vybudován celý tento obrovský dům, který se nachází v Martis Campu Kalifornii. Zajímavé na tomto umístění je to, že svou architekturou by se tato nemovitost hodila spíše do oblasti Texasu. To ale není jediná zvláštnost.

Dokonalý rustikální styl

Cílem bylo vytvořit rustikální dům nejenom na oko, ale kompletně, se vším všudy. A tak jde o nemovitost, který už je na první pohled unikátní tím, kolik dřeva je na ní použito. Nejenom pokud jde o stavbu a exteriér, ale samozřejmě i pokud jde o samotné interiéry této nemovitosti. I tady je vidět rustikální nádech na první pohled.

Skvělé a stylové vybavení

Není to jenom dřevo, které zaujme na první pohled. Zajímavostí tohoto domu je také jeho vybavení. Stačí se na něho podívat blíže a je vidět mnoho spíše staršího nábytku, ale třeba i kamenný krb, nebo různý bytový textil, který také ukazuje, jak zajímavě může rustikální dům vypadat, pokud se vše řeší jako celek a pokud se využijí zkušenosti a znalosti architektů.

Harmonické místo pro bydlení

I když na první pohled vypadá tento rustikální dům opravdu velký, až megalomanský, uvnitř na vás dýchne pravý opak. Vypadá velmi útulně a také velice harmonicky. Toho je dosaženo využitím jednotného stylu, který hraje nejenom na rustikální notu, ale také využívá přírodní materiály, skvěle vzájemně ladí barvy, stejně jako jednotlivé textury a styly.

I kousek moderny

I když rustikální interiér byl cílem, najdeme zde přece jenom něco, co je moderní. Bez toho by to dnes ale nešlo. Jde třeba o velké posuvné skleněné dveře v přízemí, které umožní vstup na venkovní posezení. Jsou to ale také spotřebiče v kuchyni, nebo třeba prosklený sprchový kout. Nic z toho ale atmosféru nijak výrazně nenarušuje.

Fotografie: Novate