Obyčejný alobal je možné použít i při žehlení. Díky němu je doba strávená u prkna daleko kratší

Fotografie: Depositphotos

Žehlení oblečení se někdy zkrátka nevyhnete. Naštěstí existuje jednoduchý trik, díky němuž budete mít tuto zdlouhavou činnost hotovou za polovinu času.

Ne všechny kousky oblečení jsou po vyprání tak dokonale rovné, aby mohly po usušení a složení putovat rovnou do skříně. Pokud žehlení nepatří k vašim nejoblíbenějším aktivitám, ale přesto se této činnosti nevyhnete, můžete si práci snadno ulehčit. Pomocí alobalu budete mít oblečení vyžehlené mnohem rychleji a se zbytkem svého volného času pak můžete naložit, jak je vám libo. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik.

Žehlením k pohodlnějšímu a příjemnějšímu oblečení

Žehlení často bývá náročná a zdlouhavá práce. Samotnou práci ještě zdržuje příprava žehlicího prkna a nahřátí žehličky. Pak musíte trpělivě nahřívat a vyrovnávat každý záhyb na oblečení a každý kousek minimálně jednou otočit, aby bylo oblečení dokonale vyžehlené z obou stran. Naštěstí existují způsoby, které vám mohou tento proces výrazně usnadnit. Pokud příště při žehlení použijete alobal, zabere vám to o polovinu méně času.

Všestranné využití alobalu

V každé domácnosti se najde minimálně jedna role této hliníkové fólie. Alobal má skvělé izolační vlastnosti a je vynikajícím pomocníkem při uchovávání zbytků jídla. Každá strana alobalu má své specifické vlastnosti a ty určují způsob jeho nejideálnějšího využití. Alobal se v žádné domácnosti neztratí a použít ho můžete téměř v každé místnosti. Nakupte příště pár rolí alobalu navíc a vrhněte se na žehlení hromady prádla, kterou budete mít vyžehlenou dříve, než se nadějete.

žena žehlí prádlo
Fotografie: Pexels

Žehlení prádla pomocí alobalu

Až příště budete žehlit, umístěte na žehlicí prkno dostatečně velký kus alobalu, aby se na něj vešel i největší žehlený kousek oblečení nebo část ručníku. Můžete alobalem obalit vrchní část žehlicího prkna. Pak na něj rozložte kousek, který chcete vyžehlit, a pokračujte, jak jste zvyklí. Alobal bude zadržovat teplo ze spodní strany oblečení a díky tomu budete mít jakýkoliv záhyb vyhlazený mnohem rychleji. S největší pravděpodobností vám bude stačit daný kousek vyžehlit pouze z jedné strany, aby byl dokonale vyhlazený i ze strany druhé.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]