S pěstování rajčat pomohou skořápky od vajec

Všichni to velmi dobře známe, občas prostě z nejrůznějších důvodů koupíme více věcí či potravin jako jsou rajčata, než jsme schopni zkonzumovat. Jenže co potom s nimi? Vyhodit je? Ne, to by byla věčná škoda, tedy alespoň v případě rajčat. Pokud tedy máte zrovna v ledničce několik přebytečných a ke konzumaci už ne zcela vhodných rajčat, máme pro vás skvělý nápad, co s nimi udělat.

Můžete je totiž velmi jednoduše proměnit v malé rostlinky a za pár týdnů si vypěstovat svá vlastní domácí rajčata. Použít tímto způsobem můžete samozřejmě nejen semínka z rajčat, která vám jaksi v ledničce přebývají, ale také z rajčat, která vám nejvíce chutnají, a vy se obáváte, že se vám je již příště v obchodě nepodaří objevit.

Co budete potřebovat?

Kromě rajčat budete potřebovat také skořápky z vajec a plastový kontejner, ve kterém jste tato vejce v obchodě koupili. Dále si připravte už jen trochu zeminy, nejlépe té, která je určená pro pěstování zeleniny.

Jak na to?

Nepotřebná či přebytečná rajčata nakrájejte na čtvrtky a pomocí lžičky z nich vyjměte dužninu i se semínky. Tu poté rozmíchejte v misce do podoby kašičky. Není nutné jednotlivá semínka rajčat vybírat zvlášť jedno po druhém. Dalším krokem je příprava vajec. Jednoduše vejce rozdělte na dvě části, podobným způsobem, jako když je rozklepáváte například do těsta. Pokud je to možné, snažte se o to, aby jedna část byla o něco větší. Do této části poté vespod udělejte malý otvor. Následně tyto skořápky naplňte zeminou a na závěr na tuto zeminu nalijte jednu lžičku rozmixované dužniny se semínky rajčat.

Takto připravené minikvětináčky poté vložte dno plastového kontejneru a dejte na světlé teplé místo, například na parapet. Sazeničky není třeba zalévat, jen je pravidelně navlhčujte pomocí rozprašovače s vodou. Po přibližně třech týdnech se objeví první rostlinky, které poté můžete i s vaječnou skořápkou, která se po určité době sama rozpadne, přesadit na zahrádku či na balkon do většího květináče.

Fotografie: Home & Garden

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]