Šedá kuchyním sluší – jak a s čím jí kombinovat?

Hledáte-li alternativu k bílým kuchyňským linkám, zkuste šedou. Bílé linky jsou krásné, moderní, ale někomu se může zdát, že už je toho mnoho. Téměř každý si pořizuje právě bílou linku. Šedé kuchyňské linky mohou kompletně přeměnit vzhled kuchyně, doplnit její charakter a individualitu. Jsou zkrátka nadčasově elegantní.

V minulosti bývalo v kuchyních, co se barev týče veseleji. Pamětníci určitě vzpomenou na sedmdesátá léta a zelenou s oranžovou v kuchyních. Dnešní paleta barev je zdrženlivější a o šedé kuchyně začíná být velký zájem. Důležitý je také tón barvy. Může mít studený nebo teplý tón. Podle toho pak lze vybírat další doplňky v odstínech modré a velmi dobře k šedé vypadají břidlice nebo dnes tak vyhledávaný a moderní vzhled betonu.

Světlejší měkké odstíny šedé vypadají velmi dobře v menších kuchyních (malý prostor = světlé barvy), ale větším prostorům sluší i odvážnější barvy/odstíny. Tím se zabrání, aby kuchyně působila mdle. U šedých kuchyní se vřele doporučuje míchání světlých odstínů šedé s námořnickou modří anebo dokonce s fuschiově růžovou.

Pro jemný kontrast je vhodné použít dva odstíny stejné barvy. Mají totiž tendenci spolupracovat. Pamatujte na to, že příliš hodně tmavé barvy může pocitově místnost zmenšit. Pokud budete tedy používat i tmavě šedou na kuchyňskou linku, nezapomínejte na vyvážení – neutrální podlahová krytina a světlé zdi.

Pro chladné odstíny šedé

Prvky přírodního dřeva přinášejí teplo, tudíž použijete-li pro svou kuchyni studené odstíny šedé, pak ji zjemněte přidáním dřeva. Chladné tóny skvěle doplní výrobky z nerezavějící oceli – úchytky, kuchyňské spotřebiče.

Pro teplé odstíny šedé

Jestliže se rozhodnete použít teplé odstíny, můžete přidat trošku něčeho chladnějšího. Vhodná je v tomto případě například podlaha z přírodního kamene.

Rustikální styl

Dokonce ani tehdy, je-li vaším favoritem rustikální styl, se nemusíte šedé vzdávat. Jde o moderní, leč velmi útulný design a rozhodně stojí za povšimnutí. Bílou či dřevěnou linku má doma už mnoho lidí. Šedá okoukaná rozhodně není. Nejenže je elegantní, pěkná, ale i velmi praktická.

Obrázky: idealhome.co.uk