Šedá barva byla vždy oblíbená. Ale poslední dobou se začíná v interiérech objevovat čím dál častěji. Šedá zkrátka interiérům sluší. Ať už se rozhodnete pro světlý či tmavý odstín a použít ji v kuchyni, obývacím pokoji, koupelně či jídelně.
Dokonce ani v ložnici se ji bát nemusíte. Nejčastěji se však používá v kuchyních a obývacím pokoji. Právě šedou v obývacím pokoji se zaměříme dnes.
Ačkoli se říká, že malým místnostem sluší světlé barvy, nemusí to být vždy úplně pravda. Najdou se odvážlivci, kteří šedou použili v malém obývacím pokoji a rozhodně nešlápli vedle.
Dalším často doporučovaným pravidlem je, abyste šedou požili pouze na jednu či dvě stěny. I to se mnozí rozhodli nedodržet a ukázalo se, že to rovněž nevypadá vůbec zle.
Snad jediným takovým pravidlem, kterého je dobré se držet, je dostatek denního světla. Hodně šedé barvy, zejména tmavších odstínů se tedy hodí spíš do místností (i těch menších), kde jsou umístěny okna a proudí dostatek denního světla.
Ovšem i to je už dnes možné obejít tím, že si pořídíte kvalitní osvětlení, jak centrální, tak doplňkové, abyste místnost prosvětlili. Mimo to pak stačí použít doplňkovou světlou barvu.
Jestliže šedá patří k vašim srdečním barvám, pak také můžete použít dva až tři odstíny šedé, přičemž tmavá bude skutečně jen jedna nebo dvě stěny. Ty další budou ve světlém odstínu. Špatná není dokonce ani výmalba ve stylu ombré. Pokud si na tento typ výmalby netroufáte, můžete si koupit tapetu.
Šedá se velmi dobře snáší s dalšími barvami. Tudíž pokud je na vás šedá, černá a bílá příliš nudná, zkusit můžete začlenit i pudrově růžovou, žlutou nebo zelenou. V podobě doplňků (koberečky, polštáře, přehozy, závěsy). Ovšem šedá, bílá a černá velmi dobře vypadá i se dřevem a přírodními doplňky. Díky tomu vyvoláte útulný a hřejivý dojem. Šedé se skutečně bát nemusíte. Velmi snadno se s ní dá v interiéru kouzlit.