Efektivní úspora prostoru v malém bytě díky důmyslným postelím

Bez postele se doma neobejdeme. Jak to ale udělat, když máte jenom malý byt? Zapomeňte na klasiku a zkuste některé z moderních řešení. Postel totiž nemusí být jenom základní podoby, tedy v koncepci noh, roštu, čela a matrace. Jsou i další zajímavé varianty, které uspoří místo a nabídnou i zajímavou praktičnost.

Tři v jednom

Toto řešení patří mezi velmi praktické postele. Základem je v tomto případě klasické lůžko. Když se však nadzvedne a otevře se boční vstup, nabídne velký úložný prostor. A kde je ona třetí věc? Samozřejmě praktická boční police, kterou lze využít na dekorace, jako knihovnu, stejně jako může posloužit i jako noční stolek.

Postel s šatnou

Tento druh postele vychází z předchozí varianty. I tady je k dispozici možnost nočního stolku, kde jsou navíc dva schůdky, díky kterým se lze na lože velmi pohodlně dostat. To hlavní se ale nachází pod postelí, tedy pod matrací. Když se tato část zvedne, najednou je pod postelí poměrně velká šatna na mnoho různého oblečení.

Postel s barem

Přáli jste si mít v ložnici svůj bar? Tento druh postele vám to může splnit. Tedy abychom byli přesní, je její součástí barový pult, která slouží spíše jako náhrada ke klasickému jídelnímu stolu. Jeden kus nábytku tak nabídne možnost odpočinku, ale i možnost stolování. A tím výhody postele nekončí, jelikož zapomínat nelze ani na výsuvný úložný prostor, nebo odkládací prostor sloužící zároveň jako praktický schůdek.

Vysouvací postel

V jednu chvíli se postel nachází na svém místě a v druhou chvíli tu není. Jak je to možné? Stačí se podívat ke stropu a nejdete vy. Řešení je založeno na využití klasického typu postele. Ta se dá díky závěsné konstrukci vytáhnout až ke stropu, aby během dne nepřekážela. Večer se spustí domů a může posloužit k plnohodnotnému, ničím nerušenému spánku.

Pracovní postel

Zcela unikátní řešení pro toho, kdo chce mít v jedné místnosti pracovnu a ložnici. Pokud nezbývá dostatek místa pro stůl a postel zároveň, může přijít vhod toto řešení. Z jedné strany se jedná o praktický pracovní stůl velkých rozměrů. Když se však deska otočí, je v horní části matrace a stůl se rázem proměnil na postel.

Fotografie: Novate

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]