Vlastnoručně postavený domov obklopený vodou: Stavitel si vystačil s recyklovanými odpadky

Fotografie: CambridgeBayWeather / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Shadow unikl civilizaci a na vodě si vytvořil svůj vlastní ostrov – malé království plné recyklace a soběstačnosti. Již 17 let je ostrov útočištěm, na kterém tvrdě pracuje.

Shadow cítil nutnost utéct ze svého hektického života ve městě a vydat se na cestu, která povede k ochraně oblasti Widgeon Slough v Britské Kolumbii v Kanadě. Město ho unavilo a byl znechucen směrem, kterým se lidstvo ubírá. Vždy měl v hlavě myšlenku, že to dokáže udělat lépe.

Soběstačný ostrůvek

Nyní se Nowhere Island stalo názvem malého ostrovního království, které Shadow sám postavil. Používá vyřazené předměty, jako jsou stará polena, sudy a plovoucí šrot. V jeho zahradě najdete improvizované květináče vyrobené ze zachráněných sudů. Jeho ostrov se skládá z dvoupatrového plovoucího domu, kurníku, zahrady, a dokonce i kompostárny, přičemž vše pluje na hladině.

Po 17 letech života na vodě a tvrdé práce na ochraně oblasti Widgeon Slough sbírá Shadow dřevo z řeky, které slouží jako palivo. Sám si pěstuje potraviny a získává čistou vodu. Na svém plovoucím voru vodu filtruje pomocí rostlin a recykluje jídlo a lidský odpad, aby udržel ostrov čistý.

Minimalizace hrozeb

Každá část ostrova, kterou Shadow vytvořil, plave samostatně a je vybavena vlastním solárním panelem, jenž dodává elektřinu. To mu umožňuje žít soběstačným způsobem a minimalizovat svůj dopad na životní prostředí. Hlavními hrozbami pro oblast jsou pytláci, znečištění, filmové štáby a místní úřady, které používají pesticidy, aby potlačily přirozené druhy. Shadow se snaží tyto problémy řešit a propaguje kolektivní úsilí pro ochranu planety.

Malý domek vyvolává pocity moderní nostalgie díky unikátní kuchyni ve stylu retro

Shadowův ostrov je nejen jeho domovem, ale také symbolem naděje a inspirací pro všechny, kteří se snaží najít způsoby, jak chránit a zachovat přírodu. Jeho příběh člověka přiměje zamyslet se nad tím, jak může vytvořit udržitelnější a harmoničtější budoucnost pro naši planetu. Přidejte se k jeho úsilí a objevte krásu života na vlastnoručně postaveném ostrově.

Zdroj: Onlinenytt

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]