Možnosti mytí rukou v koupelně aneb jaké mýdlo zvolit

Fotografie: Pixabay

Mýdlo je nejdůležitější hygienická pomůcka v koupelně. Používáme jej několikrát za den. Dnes je možné koupit nepřeberné množství mýdel. Ať už tuhé či tekuté. To, kterému typu mýdla dáváte přednost je otázkou osobních preferencí. Obojí má své plusy i mínusy. S výběrem mýdla přichází na řadu také výběr správné mýdlenky.

Tuhé či tekuté?

Zatímco jeden volí zásadně tuhé mýdlo, druhý naopak tekuté. Oba typy mýdel mají své pro i proti. Důležitější než typ mýdla je jeho kvalita a složení. Od toho se pak také odvíjí i jeho cena. Výrobky z přírodních surovin obohacené o bylinky a různé výtažky, budou pochopitelně dražší. Mýdlo tak nejen plní nejen mycí funkci, ale může provonět pokožku, zjemnit, vyživovat a zbavovat některých bakterií (antibakteriální mýdla).

Fotografie: Pixabay

Tekutá mýdla jsou šetrnější vůči pokožce, tuhá mýdla mají vyšší pH hodnotu. Ale je rovněž důležité sledovat údaje, které uvádí výrobce. Tuhá mýdla jsou vhodná všude tam, kde se vyskytuje menší počet osob. Ideálně, aby měl každý uživatel své vlastní mýdlo. Proto na veřejných místech většinou uvidíte pouze mýdla tekutá – je to z hygienických důvodů.

Fotografie: Pixabay

Mýdlenky na tuhá mýdla

Mýdlenky na tuhá mýdla mohou být i vysoce designovou záležitostí. Mohou být připevněné na stěnu (nástěnné) nebo položené na umývadle či v jeho těsné blízkosti. Mohou být různého materiálu (dřevo, keramika, plast, sklo, mix různých materiálů), velikosti, tvaru, barvy.

Fotografie: Pixabay

Dávkovač tekutého mýdla

Opět může jít o designovou, ale i praktickou záležitost. Zvolit můžete pouze nádobku s pumpičkou, kterou postavíte na umývadlo nebo v jeho blízkosti či nástěnnou variantu, případně moderní bezdotykový dávkovač. Stačí přiložit ruce a senzor vám sám nadávkuje potřebné množství tekutého mýdla do dlaní. I zde je možné vybírat mezi různými materiály, velikostí, barvy a celkového designu. Existuje také možnost zabudovaného dávkovače, že nádoba s tekutým mýdlem nejde vidět.