Dokonale čistá toaleta jako z luxusního hotelu díky lidové fintě: Směs 2 přísad z kuchyně se o ni postará

Fotografie: Depositphotos

Znečištěná toaleta je k vzteku. Mytí chemikáliemi však přináší dráždivý zápach, který může u členů rodiny vyvolat kašel nebo bolesti hlavy.

Co dělat, aby WC mísa byla vždy čistá a místnost příjemně voněla? Chcete vyčistit toaletu efektivně a přitom ekologicky? Jde to. Dokonalé čistoty opravdu můžete dosáhnout bez použití agresivních chemikálií. Existuje několik metod a všechny jsou cenově dostupné a šetrné k životnímu prostředí. Tentokrát můžete vyzkoušet čištění toalety pomocí aviváže, octa a kuchyňské soli.

Působení aviváže, octa a soli

Aviváž má schopnost neutralizovat zápach a zanechávat dlouhotrvající svěží vůni, zatímco ocet působí jako přírodní dezinfekce, odmašťovač a odstraňovač vodního kamene. Kuchyňská sůl pak poslouží jako abrazivní složka, která pomáhá odstranit odolnější usazeniny a nečistoty. Pro dosažení co nejlepších výsledků nechte směs působit po dobu několika hodin, anebo dokonce přes noc. To umožní ingrediencím proniknout i do těch nejodolnějších nečistot a skvrn a rozpustit je. Znečištěná toaleta bude zase jako nová.

Pro přípravu čisticí směsi z aviváže, octa a kuchyňské soli je vhodné, abyste dodrželi jak správné poměry ingrediencí, tak i postup. Začněte tím, že do vhodné nádoby nalijete jeden hrnek bílého octa. Pak přidejte půl hrnku aviváže – ta pomůže neutralizovat zápach a zanechá toaletu svěže vonící. Nakonec přimíchejte ¼ hrnku kuchyňské soli. Důkladně promíchejte, počkejte, až se sůl rozpustí, a poté aplikujte směs na vnitřní stěny toaletní mísy.

Takto čistí koupelnu uklízečky z luxusních hotelů. Díky tomuto triku vám úklid zabere pár minut

Nechte působit alespoň hodinu. Po uplynutí této doby záchod vyčistěte štětkou a opláchněte vodou nebo citronovou šťávou, doporučuje se na webu Genialne.

Vodní kámen ve WC míse

Odstranění vodního kamene z WC mísy může být náročný úkol, ale existuje několik osvědčených metod, jež vám mohou pomoci. Vodní kámen je ztvrdlá minerální usazenina, která se tvoří zejména tam, kde voda v míse stojí. Nechcete-li se upínat ke komerčním přípravkům, můžete k jeho odstranění použít běžně dostupné kyseliny, jako je ocet nebo kyselina citronová.

WC místa po čištění octem
Fotografie: Dirtyboxface / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Jestliže jste delší dobu kámen neodstraňovali a vytvořila se ho vyšší vrstva, můžete do mísy nalít litr kuchyňského octa a nechat působit přes noc. Kámen se rozleptá a půjde lépe odstranit, píše web ÚklidProKlid.

Další možností je použití kyseliny citronové, která toaletu ještě navíc provoní. Pro vysoký účinek smíchejte trochu octa s jedlou sodou a rovněž nalijte na dno mísy. Když to uděláte na noc, ráno by měla být toaleta čistá. Jen ji toaletním kartáčem nebo WC štětkou trochu vydrbejte, abyste odstranili poslední zbytky vodního kamene, skvrn a nečistot. Na webu BydlímeÚtulně jsme rovněž psali o tom, jak do WC mísy zavěšovat WC blok, aby vám nezapadl do odtoku.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*