Správné sousedské vztahy ještě existují. Lidé v ulici pomohli starší ženě opravit její dům

Sousedské vztahy nebo dokonce přátelství stojí za tím, že mladý pár pomohl ženě s renovací jejího starého domu. Jen málokdo se v každodenním ruchu stará o problémy druhých. Když se něco takového stane, je to opravdu překvapující. To, co se povedlo Adamovi a Kristin vás dojme.

Žena se o dům nestarala

Anne Glancey žila celý svůj život v Hamilton Township v New Jersey. Zatímco ji sousedé příliš neznali, její dům registrovali úplně všichni. Anne je velmi uzavřená a se sousedy se nestýkala, dokonce jen velmi málo vycházela ven. Její dům ale na ulici nešel přehlédnout. Byl velmi zanedbávaný, stejně jako zahrada. Vše dospělo do stavu, kdy jí město udělovalo jednu pokutu za druhou. Upomínky se týkaly loupání barvy, zarostlých keřů, opuštěného auto ve dvoře a dalších nedostatků.

Ve chvíli, kdy pokuty činily 3 000 dolarů denně, byla žena zahnaná do kouta. S málo penězi a bez přátel neexistovala možnost, jak vše zachránit. Až nové přátelství a obětavost sousedů jí pomohlo ke změně.

Noví sousedé nabídli pomoc

S ženou se spřátelili až noví sousedé. Žili vedle ní posledních 5 let a postupně se s ženou jako jediní z okolí sblížili. Po nějaké době se Anne Adamovi a Kristin s pokutami svěřila. Od první chvíle věděli, že musí své sousedce nějak pomoct. Jejich odhodlání vytrvalo.

Pár oslovil rodinu, přátele a místní kostel. Díky tomu byli schopní vytvořit skupinu 25 dobrovolníků, kteří ženě chtěli pomoct. Ti společně celé léto během víkendů pracovali na tom, aby Anne vrátili dům, který kdysi milovala.

Kompletně změnili exteriér domu i jeho okolí. Celý dům natřeli a uvedli do původního stavu i se zahradou. Celá renovace vyšla asi na 12 000 dolarů a pomohla Anne se zbavit pokut i upomínek.

Anne už není samotář

Během renovace se Anne také spřátelila se sousedy a dobrovolníky. Připravovala pro ně džus a domácí lahůdky jako občerstvení při práci. Nyní už nemá důvod být samotářská. Díky Adamovi a Kristin se seznámila s dalšími sousedy a bydlí v domě, na který může být hrdá.

Fotografie: Kristin Polhemus