Správná volba dodavatele energií může domácnosti ušetřit spoustu peněz. Fixování cen zařídí jistotu

Fotografie: Depositphotos

Vysoké ceny energií jsou pro některé domácnosti velmi závažným tématem. Díky správnému výběru dodavatele však můžete naprosto jednoduše ušetřit své peníze.

Stoupající ceny energií byly ještě poněkud nedávno problémem pro většinu lidí. Někteří dodavatelé zdražili natolik, že to pro spoustu lidí přestalo být únosné. Přitom se na těchto výdajích dají ušetřit celkem solidní částky peněz. Stačí si jen vybrat správného dodavatele a zvážit fixaci cen.

Lidé začali šetřit

Jakmile přišla doba extrémního zdražování energií, neměla spousta lidí jinou možnost než zkrátka začít šetřit. Těmito činy někteří možná nevědomky pomohli státu snížit spotřebu plynu, což byl jeden z úmyslů. Česká republika se totiž rozhodla nahradit plyn z Ruska jiným dodavatelem. Nakonec padla volba na kapalný plyn z Nizozemska, jak uvádí i web ČEZu.

Letos mají ceny svůj strop

Během celého roku 2023 by měly mít ceny plynu a elektřiny svůj strop, který nesmí přesáhnout. Tyto maximální možné ceny platí po celý rok, což uvádí i Ministerstvo průmyslu a obchodu. Je však dobré zvážit, zda si při výběru nové smlouvy u dodavatelů nezjistit, jak je to s fixacemi cen. Díky nim totiž může běžná domácnost v rodinném domku ušetřit přibližně 10 000 korun, pokud bude topit plynem.

Fixováním si zařídíte jistotu

Tím, že si u svého dodavatele energií zafixujete ceny, získáváte také jistotu na několik let. Zabezpečíte se tak například proti tomu, když by začaly ceny energií opět rapidně stoupat. Díky fixaci se vás pak zdražování týkat nebude, což může být v takovém případě velikou výhodou. Porozhlédnout se tedy po cenách u různých dodavatelů a porovnat je s tím aktuálním nemusí být úplně špatný nápad.

Účty za topení se budou platit příjemněji. Bublinková fólie a těsnění uleví rodinné peněžence

Plamen
Fotografie: Pixabay

Šetřit můžete i nadále

Někteří i přes změnu dodavatele či levnější energie mohou volit cestu šetření. O tom, jak na spotřebě nejlépe ušetřit, jsme vás informovali v minulosti na našem webu BydlímeÚtulně. V aktuální době se však spousta dodavatelů předhání s tím, kdo bude mít lepší ceny pro své zákazníky. Porozhlédnutí by tedy měl udělat každý, kdo nechce platit zbytečně veliké peníze za energie.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]