Správný odstín růžové a vhodně zvolené doplňky oživí váš domov

Krásné bydlení je snem každého z nás. Stačí si ho zařídit tak, jak se nám líbí. Klidně může být použita i růžová barva, jako v tomto případě. Ale zpět k tématu. Bohužel ceny nemovitostí jsou stále poměrně vysoké, a tak mnoho lidí dává přednost koupi menšího bytu, který se ale při troše kreativity a přemýšlení dá proměnit v útulný byt, kde můžete mít vše, co ke svému životu potřebujete.

Příkladem jsou u následující fotografie krásného bytu vytvořeného pro mladou ženu na ploše pouhých čtyřiceti metrů čtverečních. Byt navíc díky použitým barvám a nábytku působí velmi elegantně.

Originální a elegantní kombinace barev

Pro byt byla zvolena zcela jedinečná kombinace barev, které najdeme nejen na nábytku, ale také na stěnách či dekoracích. Vše tak vytváří zcela originální atmosféru a dojem útulného, ale zároveň velmi sofistikovaného bydlení.

Barvy byly vybrány s ohledem na skutečnost, že majitelkou bytu je mladá žena, a tak ve všech místnostech, které v tomto malém bytě najdete, v kuchyni s obývacím pokojem, ložnici i koupelně, najdete čtyři základní barvy bílou, černou, šedou a starorůžovou.

Celému bytu navíc dominuje na zakázku vytvořená velká tapeta s květinovým vzorem, která se nachází na dvou stěnách, kde se všechny výše zmíněné barvy skvěle snoubí. Velký květinový vzor je velmi působivý a vytváří malebnou kompozici. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení o tmavých barvách používaných v malých prostorech, vypadá elegantně a romanticky.

Moderní, útulné a praktické

Nábytek byl do celého bytu rovněž vybrán velmi promyšleně, tak aby byt působil moderně, elegantně a vzdušně. V kuchyni nalezneme bílou kuchyňskou linku s černou pracovní plochou, stejný styl má i jídelní stůl s designovými barovými židličkami. Stěny u kuchyňské linky jsou pokryty elegantním šedým mramorem. Na kuchyňský prostor navazuje přechodem s jídelním stolem obývací část, kde si majitelka může odpočinout na pohodlné šedé sedačce, odkud může sledovat nejen televizi, ale právě i zmíněnou originální květinovou tapetu.

Dveře, které se ukrývají na jedné ze stěn pokrytých touto tapetou, nás zavedou do ložnice s manželskou postelí a úložnými skříněmi v bílé a starorůžové barvě. Poslední místností je koupelna s toaletou, opět v bílé a růžové barvě, kde k optickému zvětšení prostoru byla použita velká zrcadla, která pokrývají celou stěnu nad umyvadlem.

Fotografie: Fotomohito

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]