Bungalov ze šedesátých let minulého století prošel kompletní rekonstrukcí

I starý bungalov se může změnit. S trochou píle a úsilí lze vytvořit skutečné zázraky. To dokázal majitel bungalovu postaveného v šedesátých letech minulého století. Tento muž dům zrenovoval úplně k nepoznání a vytvořil z něj plnohodnotnou moderní stavbu, která se těm nejnovějším hravě vyrovná, možná je i předčí. Průčelí domu je přitom velmi nenápadné a styl šedesátých let nezapře.

Průčelí šedesátá léta nezapře, zbytek je ale k nepoznání

Zadní část budovy je nejimpozantnější součástí tohoto domu. Majitelé celou fasádu změnili z lištového obložení na kamenné fasádní cihly, které zdobí všechny zdi celého domu. Zadní část budovy je téměř celá prosklená od zdola až nahoru a obrovskými francouzskými dveřmi umožňuje přístup na zadní zahradu za domem.

Boční část domu pak vytváří úzká terasa obehnaná vysokým dřevěným plotem, který zajišťuje rodině i jejím návštěvám soukromí před zvědavýma očima sousedů. Na terase je pak veškeré vybavení, které je zapotřebí k plnohodnotnému grilování. Je tam dlouhý stůl se stylovými židlemi i veliký plynový gril.

Interiér je výkřikem poslední módy

Interiér je pak oproti původnímu stavebnímu záměru kompletně předělaný od podlahy až ke stropu. Nabízí luxusně vybavené a moderně vyhlížející prostory s vysokými stropy a prostornými okny, které prosvětlují byt téměř jako zimní zahrada.

Za pozornost stojí zejména obývací pokoj, který leží před rozlehlým prosklením, které směřuje ven na zadní dvorek. Strop této místnosti je zdoben dřevěnými lakovanými trámy a její dominantouje veliký kamenný krb.

Z prostoru obývacího pokoje přirozeně vede několik schůdků do vyvýšené části, která slouží jako kuchyně, která je velmi prostorná a plně vybavená vším, co člověk k vaření a stolování potřebuje.

Nechybí zde prostorná americká lednice, sporák s digestoří, prosklený kredenc i barový pult se dvěma židličkami. Ke kuchyni těsně přiléhá také jídelna s velkým jídelním stolem a několika dalšími skříňkami.

Od kuchyně jídelnu odděluje nízká kamenná zídka. Elegantní moderní koupelna nabízí možnost velké prosklené sprchy i volně stojící vany.

Přízemí i obyvatelné patro nabízí ložnice i herny

Přízemí domu skýtá prostor pro tři velké ložnice, z nichž jedna slouží zároveň jako pracovna. Bungalov má celkem 6 pokojů, které svým majitelům nabízejí veškerou variabilitu, kterou si u svého domu představují.

Kromě přízemí má dům také zařízený suterén, jehož jedna z místností slouží jako herna se stolem pro modely vláčků a dalšími potřebami a je zde také čtvrtá ložnice a druhá koupelna, rovněž s prosklenou elegantní sprchou. Tento dům má úplně všechno, co velká rodina k životu potřebuje.

Fotografie: Christopher Kalec / Engel & Volkers Montreal

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]