Stará vana posloužila jako základ na výrobu pohodlného gauče

Rekonstruujete a říkáte si, že stará vana, kterou doma máte, by měla skončit na skládce? Zastavte se a ještě jednou to promyslete. Je totiž ještě jedna možnost, co s ní. Možná tomu nebudete věřit, ale i tuto součást koupelen můžete ještě zajímavě využít. Pokud jde o samostatně stojící vanu, lze ji lehce upravit a potom využít ve vašem obývacím pokoji. Poradíme, vám, jak na to.

Několik nezbytných úprav

Stará vana skutečně může místo skládky skončit ve vašem obývacím pokoji. Prvním krokem k tomu je několik nezbytných úprav, kterými ji modifikujete. To hlavní je odříznutí její jedné boční části. Najednou už nebude připomínat klasikou vanu, ale spíše malý gauč. V tu chvíli začnete tušit, co z ní vznikne.

Dále také demontujte všechny 4 nožičky. A zatímco odříznutou boční stěnu můžete vyhodit, nohy vany budete ještě potřebovat. A tak se je pokuste nezničit. Nebudete však potřebovat všechny čtyři, jelikož pro vaše potřeby postačí jenom trojice z nich.

Bez nátěru to nepůjde

Když je stará vana připravena, je nutné lehce modifikovat také její vzhled. Jako první začněte s jejím obroušením brusným papírem, očištěním a potom naneste základní nátěr. Když uschne, můžete jí natřít další vrstvou, již klasické barvy. Vanu samozřejmě natřete jak z vnější, tak i z její vnitřní strany. Fantazii se v tomto směru meze nekladou. Pamatujte však, že nebude součástí vaší koupelny, ale bude součástí vašeho obývacího pokoje a tak je třeba volit barvy podle toho, aby se tam hodila.

Dejte jí pohodlnost

Po zaschnutí barvy je to nejdůležitější za vámi. Jelikož má stará vana nahradit váš gauč, je třeba zajistí jí pohodlnost. Díky jejímu tvaru je to částečně splněno. Při sezení vás ale v tomto případě nebude nadnášet voda a tak je nutné zajistit, aby se vám i pohodlně sedělo. To pomůže vyřešit polstrování, které si buď ušijete, nebo koupíte. Rozměr by měl odpovídat vnitřní velikosti vany. Do ní ho vložte a je vyřešeno.

Když máte vše hotovo, zbývá už jenom krok poslední, kterým je vyzkoušení. Jsme přesvědčeni, že i vy nám dáte za pravdu v tom, že lepší místo na relaxaci u vás doma patrně není a nikdy nebylo.

Fotografie: Instructables

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]