Staré plechové silo se podařilo předělat na útulný, rustikální domov

U nás sice nejsou až tak běžná, ale v USA je plechové silo celkem standardem. A jedno takové se díky rekonstrukci změnilo v útulný domov. I když to může znít neuvěřitelně, i ve starém plechovém silu se dá bydlet. A to celkem zajímavě, což dokládá právě tento domov, umístěný v La Grande v Texasu. Základem nemovitosti bylo staré kulaté silo, které se změnilo k nepoznání. Hlavně potom uvnitř.

Zajímavý obývací pokoj

Samotné plechové silo, tedy jeho konstrukce posloužila primárně k tomu, aby zde vznikl obývací pokoj. Unikátní je hlavně zachování původní stěn, ale i vytvořené okno. K celkovému designu interiéru dobře ladí výrazná kožená křesla, nebo stylový taburet vytvořený jenom ze staré bedny.

Nechybí místo na práci

Plechové silo je nyní domovem, kde se dá nejenom relaxovat, ale dá se zde také pracovat. Součástí nově vytvořeného interiéru je totiž i pracovní prostor. Ten zaujme celkem unikátním stolem hned pod oknem, na kterém nechybí pár designových prvků jak v podobě lampy, tak hlavně v podobě modrého gramofonu. Díky prostornému oknu nechybí ani dostatek denního světla.

Ložnice je nádherná

Ložnice je zařízena v povedeném vintage stylu, což dokládá hlavně povedené obložení stěn, které na rozdíl od obývacího pokoje nejsou plechové. Vše je laděno do podobného odstínu, na zemi nechybí dřevěná podlaha a velká postel je zárukou toho, že bezproblémový a pohodlný odpočinek musí být stoprocentně zaručen.

Koupelna je skromnější

Staré plechové silo má samozřejmě i koupelnu, jinak by se o plnohodnotné bydlení nemohlo jednat. Ta je sice skromnější, ale o to více dokáže vyniknout právě její celkový rustikální styl, který dané místnosti jasně dominuje. Dřevo a oprýskaná barva jsou kombinací, která vypadá skvěle. Zajímavými prvky jsou třeba drobné police ve formě výklenků ve stěnách.

Zcela unikátní design

V rámci jednotlivých místností je možné vidět, čím je bydlení ve starém plechovém silu se dvěma nástavbami tak unikátní. Nejenom v tom, že jde o bydlení plnohodnotné, ale hlavně v tom, že kle bydlet v domě, které je zcela unikátní svým designem. A to lze říci jak ve chvíli, kdy stojíme před ním, tak i ve chvíli, kdy vejdeme dovnitř.

Fotografie: Wynn Myers