Z obilného sila vzniklo unikátní bydlení s elegantním interiérem. Nabízí pohodlné ubytování i pro 3 lidi

Fotografie: Richard Humphrey / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Žena strávila noc v přestavěném sile a už nyní se nemůže dočkat, až se tam vrátí. Stavba tohoto typu má cca 40 metrů čtverečných, toto bylo na území Montany.

„Za dobu, kterou trávím cestováním, jsem mnoha místům říkala na noc či dvě domov,” říká Jordan Parker Erb. Přespala v buňce v Thajsku, v karavanu ve Švýcarsku a ve stanu uprostřed panamských deštných pralesů. Každá lokalita je podle ní něčím jedinečná, takže svým způsobem překonává tu předchozí. Během nedávného pobytu v Kalispell v Montaně, jen několik hodin cesty z Heleny, kde vyrůstala, se ale cítila jinak. Opravdu cítila, jako kdyby se vracela domů.

Noc v obilném silu

V mnoha ohledech bylo totiž toto Airbnb, konkrétně malý domek vytvořený rekonstrukcí obilného sila, návratem ke kořenům. „Moji prarodiče vlastnili farmu kousek od Kalispell, jen 15 minut cesty od podobných sil. Strávila jsem kolem nich v dětství spoustu času, také na polích a u řek,” říká Jordan. Tento měsíc se dle Insideru vrátila jako dospělá do stejného místa, skoro 10 let od chvíle, kdy byla farma prarodičů na prodej. I když se nezdržela dlouho, byla to silná zkušenost.

Silo má mezi půdou a přízemím hodně místa, na půdě je ložnice. Přijela sem s rodiči a i na tak malém prostoru se trojice nijak nemačkala. Kuchyně obsahuje všechno potřebné pro jednu noc, tedy talíře a misky, hrnky, mikrovlnku a malou ledničku. Není tu myčka nádobí, ale místo nabízí malý přenosný elektrický vařič. Netradiční bydlení není na BydlímeÚtulně.cz nic nového, často jde o upravené přepravní kontejnery. V pohodlný příbytek lze však proměnit prakticky cokoli.

Elegantní jeskynní bydlení nabízí dostatek světla i útulný interiér v gotické atmosféře

 

Profil služby

Ložnice je moderní, aniž by ztratila útulnost původního zařízení a přírodní estetiku. Přímo z postele mají pak hosté výhled na hory, to samé z přední verandy. Společnost Airbnb byla dle Wikipedie založena v San Franciscu v srpnu 2008 a zprostředkovává pronájem ubytování. V dubnu 2017 bylo v její nabídce 15 900 nabídek v rámci České republiky, dvě třetiny v Praze. Jen za rok 2016 se skrze tuto službu ubytovalo v ČR 71 000 lidí. Turistické poplatky jsou jen částečné.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]