Staré punčocháče do koše nepatří. Gumičky z nich efektivně poslouží k vyvázání jahodníků

Fotografie: Depositphotos

Staré punčocháče nemusí ženy hned vyhazovat. Mohou posloužit několikerým způsobem. Třeba na vyvazování jahod.

Silonových punčocháčů mají dámy a dívky velkou spotřebu. To proto, že na nich zpravidla již při prvním použití pustí očko, a pak je nutno použít nové. A tak jdou ty použité rovnou do koše. Možná by měly ženy tyto potrhané punčocháče ukládat a využít je později náhradním způsobem. Jednak je lze použít místo klínového řemenu v autě, když vám praskne cestou a nemáte nový. Punčocháče nějakou chvíli nahradí jeho funkci. Nohavice punčocháčů je také možné nastříhat jako velké a mírně pružné gumičky, radí web Cpykami.

Využití starých punčocháčů na zahradě

Nastříhané gumičky z punčocháčů poslouží na zahradě k vyvazování mnoha rostlin. Můžete je například využít u jahodníku, jak se píše na webu Miformat. Listy i stonky s květy a později i plody často polehávají přímo na zemině, a tak jsou snadno napadány hnilobou, plísněmi a parazity. Když rostlinu vyvážete, nebude se žádná její část země dotýkat a jahodník zůstane uvedených nežádoucích stavů uchráněn. U vyvázaných, a tedy vzpřímeně rostoucích jahodníků jsou dozrávající plody vystaveny slunci a vám se budou snadno sbírat.

Jahodníky by potřebovaly vyvázat
Fotografie: Pixabay

Pomocí gumiček ze starých punčocháčů můžete připevňovat při výsadbě mladé stromky ke kolíkům, vyvazovat rajčata či okurky, na zimu svazovat keře, aby je nepoškodil nápor sněhu. Zkrátka a dobře na zahradě mají staré dámské punčocháče celou řadu možných využití. O jiném, takzvaném čínském způsobu vyvazování rajčat pro zajištění vysoké úrody, jsme pro vás na webu BydlímeÚtulně psali už v minulosti.

Levný domácí zavlažovací systém: Plastová láhev s vodou se o rostliny spolehlivě postará

Gumičky z punčocháčů využijete i jinak

Nosíte dlouhé vlasy a potřebujete je svázat do culíku, anebo si vyrobit vkusný a slušivý drdol? K tomu všemu gumičky nastříhané ze silonových punčocháčů dobře poslouží. Gumičkou z punčocháčů omotejte sadu pastelek, tužek či fixů. Stejně tak vám tyto gumičky pomohou při organizaci kabelů, případě při úklidu v dílně. Můžete si tak vytřídit stejné druhy drobného nářadí či jiných pomůcek a gumičkou z punčocháčů, která je poměrně velká, je svázat.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*