Dům z roku 1916 nabízí prostorný interiér, který splňuje všechny požadavky současnosti

Rezidence, kterou navštívíme, nese velice poetický název Marieville a nachází se v Kanadě. Tento dům je starý neuvěřitelných 104 let, byl totiž postaven v roce 1916. Dům je velice rozlehlý a čítá až pět ložnic. K vile náleží i prostorný pozemek o rozloze téměř 2 500 metrů čtverečních. Majitelé se mohou dokonce osvěžit v podzemním solném bazénu. Pojďme se na tu krásu podívat.

Exteriér starého domu

Zeleň je všude okolo, majitelé tak rozhodně nestrádají ze stran nedostatku přírody. Z venku dům působí velice skromně. Jeho fasáda je zbarvená do bílé s prvky černé. V prostorné zahradní zeleni je možné spatřit i praktické a vzhledně zhotovené jezírko a také velký bazén s odpočinkovou zónou. Tohle místo jistě potěší v horkých letních měsících.

Prosvětlený a moderní interiér

Už u vstupu je nám jasné, že se v domě musí bydlet přímo královsky. Uvítá vás prosvětlená předsíňka, plná rostlin a květin. Dominuje barva hnědá a bílá. Nábytek je z dřevěného materiálu a dodává místnosti domácký a velice příjemný vzhled. Barevné tapety zase celý prostor rozzářily.

Když se přesunete do kuchyně, oslní vás velice moderně koncipovaná kuchyňská linka s prostorným pracovním ostrůvkem uprostřed místnosti. Spotřebiče ladí s bílým interiérem a vše do sebe dokonale zapadá, nic zde zkrátka nepřebývá a ani nechybí.

Překvapí jednoznačně i část, kde jsou umístěné spotřebiče. Je totiž řešená bílým obložením do půlkruhu. Vzhled obkladů připomíná tak trochu cihly. Prostor za kuchyní je zcela otevřený, a tak hosté v jídelně mohou volně komunikovat s majitelem domu při vaření.

Jídelna pojme poměrně velký počet hostů pro svou rozlohu. Z kuchyně pak dohlédnete až do obývacího pokoje, který je velice útulný už pro zvolený typ nábytku.

Dva šedivé gauče přímo vybízejí k relaxaci u krbových kamen, které zde jednoznačně dominují. Interiér místnosti je krásně dotvořen dekorativními prvky a nechybí zde ani sytě zbarvený koberec s dřevěnou knihovnou.

První patro a oáza odpočinku

Když se vydáte po schodech do prvního patra, oslní vás nespočet velice designově vybavených ložnic, kde se musí odpočívat pohádkově. Nyní se tato rezidence nabízí k prodeji za 589 000 amerických dolarů.

Fotografie: Jean-Philippe Fraser Inc.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]