Starý kbelík nevyhazujte a vytvořte si z něj vkusný úložný prostor za pár korun

Hodil by se vám nějaký úložný prostor navíc, ale ceny různých kusů nábytku vám připadají nehorázně přemrštěné? Vsaďte na svou kreativitu a schopnosti a vyrobte si vlastní úložný prostor, kam můžete schovat třeba hračky, špinavé oblečení, ručníky nebo povlečení. Co budete potřebovat? Především nepotřebný kbelík a pár dalších nezbytností.

Dejte věcem druhý život

Povrch kyblíku řádně omyjte vodou a jarem a odstraňte i případné etikety. Poté si vezměte hedvábný papír, který lehce rukama zmačkejte a pomocí lepidla jej přilepte po celém obvodu kyblíku. Dejte pozor, ať se vám papír nepotrhá, je velmi jemný. Takto vytvoříte elegantní plastický efekt.

Jakmile lepidlo zaschne, natřete povrch bílým základovým nátěrem. Připravte si látku, kterou chcete mít na nádobě. Může to být jakákoliv tenká látka, která vám zbyla, ideální je bavlna. Odstřihněte si vhodný rozměr, který pokryje celý povrch kyblíku a na zaschlý nátěr je opatrně nalepte. Z látky si také vystřihněte kus o průměru základny kbelíku, kterým přikryjte okraje látky, aby bylo i dno hezké a upravené.

Pohodlné sezení pro děti

Chcete-li, aby měl box také hezký a praktický vršek, je možné vytvořit z víka pohodlné sedátko. Bude nutné si z látky opět vystřihnout kruh, tentokrát o průměru, který mírně přesahuje velikost víka.

Pomocí nitě a vhodného stehu látku nařaste tak, aby se vytvořila kapsa, do které je možné vložit výplň. Ta může být z vaty nebo podobného výplňového materiálu.

Takto vytvořený podsedák nasadíte na víko a děti si na takový box mohou pohodlně sednout třeba k malému stolku v jejich dětském pokoji.

Aby byl výsledný box skutečně dokonalý, zaměřte se na poslední místa, která ještě zbývá vyšperkovat. Jsou jimi pravděpodobně místa hned pod okrajem víka. Můžete je natřít vhodnou barvou nebo je oblepit barvenými lepicími páskami. A máte hotovo. Dovnitř uložte, nepotřebné věci – a nikoho nenapadne, že jste si tento krásný doplněk vyrobili sami ze starého kbelíku.

Fotografie: DIY Compartilhando Arte

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]