Mladá žena si splnila sen o bydlení v přestavěném přívěsu. Nájem vyměnila za nezávislost

Fotografie: JaHesse / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Mladá žena se rozhodla zachránit starý přívěs a předělat ho na obytný dům. Tak si jen za zlomek ceny splnila sen o vlastním nezávislém bydlení.

Nekonvenční způsob bydlení v malých domcích se v poslední době těší opravdu velké oblibě. Některé mají kola a je možné je kdykoliv přesunout, jiné jsou předělané z maringotek nebo jako v tomto případě i ze starého přívěsu. Kdo chce, cestu si najde – a k výstavbě vlastního domu lze snadno použít i zrecyklovaný materiál. Výsledek této přestavby předčil všechna očekávání.

Nájem vyměnila za vlastní bydlení

Jelikož už ji unavovalo každý měsíc utrácet peníze za neustále rostoucí nájem, konečně se odhodlala svou životní situaci změnit. Netrvalo to dlouho a podařilo se jí plně zrekonstruovat a přestavět starý přívěs jen svépomocí a za spolupráce svého přítele. Z pronajatého bytu se tak brzy přesunula do vlastního bydlení, kde snížila své životní náklady na minimum.

Za tři měsíce bylo hotovo

Přestože přívěs vyžadoval celkovou předělávku, za tři měsíce byly všechny práce hotové a konečně mohlo začít stěhování. Velmi chytře řešené rozmístění jednotlivých částí tvoří funkční celek s velkým množstvím úložného prostoru. Snadno se sem vleze mladý pár i se svým čtyřnohým mazlíčkem.

Plně vybavený dům

I když má dům na šířku jen 2,5 metru, je v něm plně funkční zázemí. Uvnitř najdete obytnou místnost s výsuvnou postelí, která přes den slouží jako gauč. Je zde i kuchyň včetně spotřebičů i dalšího vybavení a koupelna s toaletou a pračkou. Dokonce zde najdete i kancelářský koutek s pracovním stolem.

Mladý pár si splnil sen o vlastním bydlení. S rozpočtem 700 000 Kč to nebyl žádný problém

Svým příběhem inspiruje druhé

Přestože za rozhodnutím stála touha po změně životního stylu a vylepšení stávajících podmínek, tato žena se pro mnohé stala velkou inspirací. Její odvaha a originální nápad dokazují, jak se dají využít existující staré předměty k vybudování něčeho nového. Kromě finančního hlediska je tento způsob bydlení navíc mnohem šetrnější k životnímu prostředí.

Zdroj: Onlinenytt

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]