Stylová lavice na zahradu – slouží jako dekorativní prvek, posezení s přáteli i k relaxaci

Jaro patří k nejkrásnějšímu ročnímu období, kdy můžeme začít volný čas trávit venku na zahradě či terase. Aby tato doba byla co nejpříjemnější, existuje v nabídce mnoho doplňků, které venkovní pobyt zpříjemní. Patří sem venkovní nábytek, osvětlení, textilie i dekorace.

Lavice na zahradu je něco, co rozzáří prostor a umožňuje chvíli si odpočinout od zahradních prací, ale i jen tak relaxovat s knížkou v ruce či si vypít kafe s přáteli. Jak takovou venkovní lavici vybrat si prozradíme hned o pár řádků níže. Před výběrem vhodné lavičky je nutné zvážit, kde ji hodláme umístit, jak často ji budeme používat, pro kolik lidí je určená a další aspekty, jako je materiál, styl, barva i cena.

Velikost lavičky

Máte jen omezený prostor (malou zahrádku, terasu)? Případně chcete jen malou lavičku, která bude stát pod vaší oblíbenou jabloní? Pak nezoufejte. Dnes je možné vybírat lavičky různých velikostí. Tudíž vyberete lavičku pro dva, ale klidně i 6 osob.

Materiál

Volit můžete mezi dřevem, kovem, plastem, kamenem, betonem. Lavička by měla zapadat do prostoru, tudíž sledujte, jaké materiály se v její blízkosti nacházejí? Kamenná zídka, betonové schody, dřevěný altán, kovový plot, barevné plastové květináče? Mimo jiné materiál vybírejte i podle odolnosti, protože velmi záleží na tom, zda bude lavička vystavena rozmarům počasí nebo krytá pod stříškou.

Zdroj: Woodenearth

Lavička i dekorace

Stylová lavice je nedílnou součástí každé půvabné zahrady. Poskytnout může posezení, místo k odpočinku, ale i stát se nepřehlédnutelným dekorativním prvkem.

Dřevěné lavice

Jelikož jde o přírodní materiál, vynikne v téměř každé zahradě. Dřevěnou lavičku budete muset však udržovat, ošetřovat a chránit před nepřízní počasí, pokud má něco vydržet. Výhodou je, že se dá snadno přemisťovat.

Kovové lavice

Jsou elegantní a podle designu se hodí na jakoukoliv zahrádku. Moderní i romanticky pohádkovou. Kvalitní kovové lavice jsou navrženy tak, aby odolávaly počasí a nerezivěly. Podle typu lavičky i tuto je možné přemístit.

Lavičky z kamene

Vypadají překrásně a vydrží navěky. Ovšem kam je umístíte, tam zůstanou. Jejich přemísťování sice není nemožné, ale jsou bytelné a těžké, tudíž by to byla práce pro několik osob.

Plastové lavičky

Za předpokladu, že váš rozpočet neumožňuje pořízení dřevěné, kovové či kamenné lavičky, existuje možnost v podobě lavičky plastové. Nevadí jí déšť, ale mráz ano. Nicméně i plastová lavička má své kouzlo. Stačí ji opatřit barevným přehozem a polštářky.

Obrázek: pixabay.com