Sukulenty, které vypadají jako králíci, budou tou nejkrásnější výzdobou vašeho domova

Fotografie: Freepik

Rozkošný druh sukulentu, který svým vzhledem připomíná malé a ušaté králíčky si zamilujete na první pohled.

Rostliny jsou prvkem, který naši domácnost obohatí a krásně dotvoří její celkový design. Vždy je však důležité, brát při jejich výběru zřetel na naše domácí podmínky, a také na naše schopnosti se o rostliny postarat. Někdo si poradí i s exotickými druhy, které vyžadují mnoho péče, někomu spíše vyhovuje nenáročná rostlinka, která toho moc nepotřebuje. Přesně takovými rostlinami jsou i sukulenty, jejich nejroztomilejší druh vám nyní představíme.

Nenáročné sukulenty

Sukulenty patří mezi rostliny, které jsou naprosto nenáročné a nevyžadují žádnou speciální péči. Mají rády slunečné místo, ale přežijí i na stinnějším stanovišti. Zálivka jim stačí občasná a hnojení není třeba téměř řešit. Zní to tedy jako dokonalá rostlina pro lidi, kterým umře snad i ta umělá a jejich parapet zeje prázdnotou.

Fotografie: Freepik

Navíc se jedná o skutečně krásné rostliny, které disponují pevnými dužinatými listy. V nich se jim také hromadí veškerá voda a také přijaté živiny, které z nich poté čerpají pro svůj růst a vitalitu. Pokud vás tato rostlinka zaujme, budete mít na výběr hned z několika pestrých druhů. Všechny jsou však svým způsobem stejně okouzlující, u nás to však vyhrál ten, který připomíná drobné zajíčky.

Monilaria obconica

Tento druh pochází z jižní oblasti Afriky, díky čemuž je dokonale uzpůsoben podmínkám bez pravidelného přísunu vody. I tak se však jedná o skutečně krásný druh, který si svou roztomilostí podmanil lidi po celém světě. Jeho stonek může na první pohled působit nezajímavě a nevýrazně, pokud však nahodí listy, můžete se těšit na skutečnou podívanou. Ty totiž připomínají hlavu malého ušatého králíčka.

Jak si králičí sukulent vypěstovat?

Stejně jako je tato rostlinka nenáročná na péči, je nenáročná i na vypěstování. Lze si tak jednoduše koupit semínka a můžete se do toho pustit. Nejdříve ze všeho si připravte vhodnou půdu, která by měla vzniknou smícháním jemného křemičitého písku a klasické zahradní zeminy v poměru 1:1. Poté můžete zasadit semínka a navrch nasypat jemný štěrk a drobné kamínky.

Fotografie: Freepik

Půdu udržujte pokud možno permanentně vlhkou, a celou nádobu se sazeničkami zakryjte potravinářskou fólií, aby se v ní udržovala potřebná teplota a vlhkost. Semena by měly začít klíčit zhruba kolem 10-15 dne a poté se můžete těšit na vaše malé zelené králíčky!

Zdroj: GardeningKnowHow