Muž si splnil dětský sen o levném bydlení ve stromovém domě. Postačil si s vyřazenými materiály

Fotografie: CaseGrillot / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Apartmán se dvěma ložnicemi si v korunách stromů vytvořil jistý Kanaďan. Použil přitom jenom vyřazený materiál, takže stavba je opravdu ekologická.

Neobyčejnou trpělivost a houževnatost prokázal jistý Québečan, který si svépomocí postavil kompletně a moderně vybavený dům na stromě. Své dvoupatrové obydlí vytvořil z druhotného materiálu, který sbíral neuvěřitelných dvacet let. Zdi tak tvoří například vyřazené dřevo z nedalekých farem. Splnil si tak sen o levném bydlení v souladu s přírodou. Dům na stromě si jako mnoho dětí přál už od dětství.

Stromový dům o dvou patrech

Mike je profesionální stavitel, který se rozhodl, že si pro sebe vytvoří neobyčejný byt. Už od počátku věděl, že chce jít cestou domu na stromě, čemuž také podřídil volbu schraňovaného materiálu. Vzhledem k tomu, že základ stavby pak vytvořil na devíti jedlových kůlech, nemusel řešit dendrologický posudek. Zajištění kůlu poté ještě pojistil betonem, čímž vytvořil solidní základy pro zbytek stavby.

Mike chtěl, aby jeho bydlení nabízelo opravdu velkolepý výhled. Ve výsledku se tak balkón horního patra vznáší více jak 10 metrů nad zemí. Což je o dost výše než u stromového domu, o kterém jsme také psali na BydlímeÚtulně. Přístup do domu zajišťuje lávka spojující spodní patro stromového domu se zemí na skále, pod kterou jinak celá stavba stojí.

Pohodlné bydlení až pro čtyři osoby

Celý projekt zabral Mikeovi přibližně tři roky. Jak sám ale uvádí pro MyPositiveOutLooks, tak se nesnažil spěchat – celou stavbu bral jako zábavu. Čemuž odpovídá i rozložení v domku. Spodní patro, přístupné od příjezdové cesty, je plně otevřené a nabízí „venkovní“ posezení. Přestože je tato část zateplená a připravená na případné zaklopení pro zimní období, Mike nepočítá, že by tak učinil v brzké době. Na stejném patře je rovněž velká koupelna, ta už je ale v uzavřeném prostoru.

Osobní stromový projekt manželského páru se proměnil v úspěšnou investici. Stal se z něj hit Airbnb

Horní patro domu už nabízí plně uzavřený interiér, který společně s koupelnou ve spodním patře vytváří asi 40 m2 vyhřívané obytné plochy. Mike zde má kuchyni se základním vybavením, jídelní stůl pro čtyři osoby, gauč, který je možné rozložit na lehátko, a dále dvě ložnice. U jedné z nich poté Mike vybudoval toaletu. Interiér je vzdušný a otevřený, okny pak do něj proudí velké množství denního světla.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]