Bydlení na stromě je snem většiny dětí. Dům na 2 dubech nabízí i praktickou kuchyni a terasu

Fotografie: Sillerkiil / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pohádkové bydlení ve stromovém domě nabízí z každého okna trochu jiný, zato úchvatný výhled. Je z něj vidět na kilometry daleko.

Ubytování na dosah přírody vyhledávají turisté čím dál častěji. Takže takový domek na stromě, který by dříve ocenily maximálně tak děti, může se správným vybavením představovat doslova terno. A Sanctuary toho má opravdu hodně co nabídnout.

Stromové ubytování v přírodě

Treehouses of Serenity je ubytovací komplex přibližně 10 minut od centra asi stotisícového města Asheville v Severní Karolíně. Jak již název napovídá, domy v tomto projektu se nacházejí na stromech či určitým způsobem využívají horského terénu a „trčí“ nad úrovní země. Celkem se jich tu nachází sedm a každý nabízí něco jiného. A to i přestože dva z nich jsou „při zemi“, jak je zjevné, ze stránek pronajímatele TreehousesOfSerenity.

První stromový dům vznikl už v roce 2016 a dostal jméno Sanctuary. Jelikož slavil na AirbBnB úspěch, velmi rychle na úbočí hory vznikly další. Zatímco výhledem z domu Perch se mohou potěšit i vozíčkáři, ve Farmhouse vás čeká návrat k „farmářským“ kořenům. Wizard Hollow a nejnovější Alchemy již samy o sobě vábí tajemnou atmosférou, podobně jako Dragon Knoll. Největší je nicméně dům The Aerie o třech poschodích.

Dům na stromě, kterým to začalo

Nyní ale zpět k domu Sanctuary. Ten je zavěšený, jak uvádí web Alino, na dvou bílých dubech, které dům udržují zhruba tři čtvrtě metru nad zemí. I přestože není zavěšený nijak vysoko, výhledy, které nabízí, jsou přímo panoramatické. Má s tím co dělat i využití strmého terénu hory, díky čemuž je vidět opravdu do daleka. Do domku se pak návštěvníci dostávají po několika schodech.

Manželé žijí v malém domku plném rodinného dědictví. Interiér zdobí i neobvyklá koupelna kolem schodiště

Z hlediska pohodlí zde najdete ještě o trochu více než v treehouse, o kterém jsme psali na Bydlíme Útulně. Jakmile návštěvník projde dveřmi, ocitne se v prostorném pokoji, jenž snoubí hned několik funkcí. Je tu obývací pokoj s rozkládací pohovkou nabízející další prostor na spaní, rohová kuchyně, jídelní část u okna či navazující terasa. Oddělená je pouze plně zařízená koupelna. Po schodech se odtud jde do patra, které nabízí druhou samostatnou terasu a loftově řešenou postel.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]