Svíčky patří k oblíbené bytové dekoraci. Nejenže hezky vypadají, vyrábějí se v různých stylech od klasických, přes romantické po extravagantní, ale zároveň navodí příjemnou romantickou atmosféru. Nicméně člověk by neměl zapomínat, že má v bytě či domě zapálené svíce. Mimo to si vyžaduje používání svíček svá další pravidla. Která to jsou? To se dozvíte právě v dnešním článku.
Důležité je i to, jak svíčky skladujete. Je vhodné umístit je v temnu a teple. Tedy pokojová teplota stačí. Vosk totiž časem zraje, ačkoliv se jeho kvalita nemění, mění se jeho vzhled. Slunečním zářením bledne, světlá a naopak v chladnu se mohou na svíci objevit flíčky. Nicméně jde pouze o vady na kráse.
Nechtějí vám svíčky hořet?
Svíce budou hořet, když je postavíte do vodorovné polohy a rovněž při zapalování počkáte, až se knot napije vosku. Dalším důvodem nehoření svíčky bývá průvan či hodně moc roztopeného vosku. Proto během hoření udržujte hladinku roztopeného vosku v ideálním množství.
Důležité pokyny pro používání svíček
- Nikdy neodcházejte od zapálené svíčky z domova
- Dávejte pozor, máte-li malé děti a stejně tak pozor u domácích zvířat – mohou snadno svíčku převrhnout
- Pozor na průvan, který může převrhnout svícen či cvičku a zapříčinit požár
- Nezapalujte svíčku v okolí nevhodných materiálů (umělé adventní věnce, umělé a hořlavé materiály jako dekorace pod svíčkou, okenní parapet, kde je v dosahu i záclona) apod.
- Svíčku neumisťujte v blízkosti tepelného zdroje
- Dbejte, aby měly vzpřímenou polohu
- Neusínejte při zapálené svíčce
- Před zapálením upravte knot na délku 1 cm
- Plamen nikdy nesfoukávejte, vždy jej uhaste
- Používejte kvalitní svícen či nehořlavou podložku
- Čajové svíčky používejte pouze v lampách a svícnech s dostatečným odvětráváním
Obrázek: pixabay.com