Velikonoce – sváteční ozdoby a dekorace v interiéru

Vánoční ozdoby už máme nějaký ten pátek ukryté v krabicích a čekají na svou příležitost opět za rok. Teď se však o slovo hlásí velikonoční dekorace, které rozveselí každou domácnost. Jaro se nese v duchu veselých pastelových barev. Ptáčkové, motýlci, zajíci, beránci, vajíčka a kytky.

Ozdoby do domácnosti lze koupit, případně si je můžete sami vyrobit, což je zajímavější varianta. Protože si vyrobíte dekorace přesně v takových barvách, které potřebujete. Navíc vyplníte čas a ještě se zabavíte. Rozhodli jsme se trošku vás inspirovat a přinášíme stylové jarní dekorace. Některé si nemusíte ponechávat pouze přes Velikonoce, ale celé jaro. Záleží, jak je pojmete, čím je ozdobíte.

Kytičkový vodopád

  • Potřebovat budete šálek, talířek, vysloužilou vidličku, tavnou pistoli, kytky, travinu, lístečky. Ozdoby můžete koupit, případně troufáte-li si i sami vyrobit. Místo kytiček lze použít vajíčka, ale i zrnka kávy.
  • Vidličku ohněte a přilepte z jedné strany k hrníčku a druhé strany k talířku. Do hrníčku pak umístěte kytky (případně vajíčka), které budou pokračovat přes vidličku směrem na talířek. Pro lepší představu vkládáme video.

Košíček z těstovin

  • Tento výrobek je určen pro hodně trpělivé jedince, ale výsledek určitě stojí za to. K výrobě košíčku budete potřebovat lepidlo, nafukovací balónek, těstoviny, barvu ve spreji, lak na nehty (může být akrylová barva), pinzetu, tavnou pistoli.
  • Do misky nalijte lepidlo, vmíchejte těstoviny, nafoukněte balonek, na který si nakreslete otvor a za pomocí pinzety můžete zažít své dílko. Lépe je, když necháte těstoviny chvíli nasáknout lepidlo, nemají pak tendenci z balónku tolik sjíždět, když je na něj přikládáte.
  • Jakmile máte těstoviny nanesené na balónek, nechte pořádně uschnout. Ideálně přes noc. Balónek vyfoukněte a košíček očistěte, aby byl úhledný.
  • Košíček nastříkejte barvou. Teď si vezměte jiné těstoviny (mušličky) a natřete je lakem na nehty. Tyto budete pomocí tavné pistole lepit po okraji otvoru i jako ozdobu na samotný košíček.
  • Na spodní část košíčku přilepte stojánek. Může to být tak, jak uvidíte ve videu, ale pěkně vypadá i talířek nebo malá mistička.
  • Pak už stačí vložit dovnitř papírovou trávu, vajíčka a zajíčka nebo kuřátka. Jak je libo. Namísto těstovin po okrajích košíčku můžete použít sušené nebo umělé květinky, mušličky, drobné kamínky, zrnka kávy.

Tipy na závěr

Kytičkový vodopád vám vydrží celé jaro. Použijete-li zrnkovou kávu, můžete mít dekoraci celoročně. Stejně tak košíček, do kterého můžete vložit kytky, svíčku na baterky, ale i cokoliv jiného.

Obrázek: pixabay.com