Téměř neviditelná horská chata na 35 čtverečních metrech pojme i 20 lidí

Dokonalý příklad, jak by měla vypadat dokonalá horská chata, která skvěle zapadá do okolní přírody. Téměř v ní není vidět, díky čemu její ráz nijak nenarušuje. A to jak proto, že nad zemský povrch vykukuje jenom její malá část, tak i proto, že díky zatravněné střeše dokáže zcela dokonale splynout se samotným okolím.

Netradiční architektura

Zapomeňte na to, že dům musí být klasická kostka. Tato horská chata má naprosto neobvyklý, oblý tvar. Ten dali této nemovitosti architekti ze studia Snøhetta, kteří vytvořili nemovitost, která originálně zapadá do Norské přírody. Je ideálním příkladem unikátního přístupu. A to nejenom pro zakřivení celého domu.

Klasické materiály

Zaujme i to, z čeho je tato horská chata vyrobena. Ani tady se nezapomíná na použití klasických materiálů, jelikož jednu stranu této nemovitosti tvoří kameny. Tu druhou velká skleněná plocha, která nabídne zajímavé výhledy do okolí. Dále pochopitelně nechybí ani dostatek dřeva, stejně jako živé materiály, kterými máme na mysli trávu na střeše.

Až pro 20 hostů

I když se to nezdá, tak tato na první pohled malá horská chata dokáže hravě pojmout i 20 hostů. Její velikost je zhruba 35 metrů čtverečních, ale díky svému uspořádání a využití prostoru hravě pojme i větší skupinu osob. A to hlavně díky využití jednoduchých pohovek, které jsou umístěny po obvodu, tak i díky tomu, že chata má také menší patro, které primárně slouží jako místo pro nocleh.

Vypadá naprosto dokonale

Jak z exteriérového pohledu, tak i z toho interiérového je třeba říci, že tato horská chata vypadá naprosto dokonale. A to i díky citu, který měli architekti jak při samotném návrhu, tak při realizaci. Je vidět, že i uprostřed panenské horské přírody je možné postavit něco, co jí nenarušuje, je to malé a přesto praktické a uvnitř se může každý člověk cítit naprosto útulně.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]