Dům je široký jen dva a půl metru. Uvnitř ale působí o dost větším dojmem

Co si představíte pod pojmem úzký dům? Že by snad nemovitost, která by byla široká jenom 2,5 metru? Zdá se to nemožné, ale jedna taková opravdu existuje. Najdete ji v Kobe v Japonsku a důvodem jejího vzniku byl nedostatek prostoru.

Vypadá velmi moderně

Zdálo se to jako něco nesplnitelného, ale povedlo se. Nutno říci, že mezi ostatními nemovitostmi vypadá tento úzký dům celkem netradičně. Ale zároveň moderně. Ukazuje na to, že i úzká, 2,5 metrů široký díra se dá vyplnit stavbou, kde se dá bydlet. Aby bylo možné získat více prostoru, tak tento dům vyrostl spíše do výšky. A tak se jedná o nemovitost patrovou.

Má mnoho světla

Umístění mezi domy a také úzký prostor přinášely obavy z toho, zda bude mít nemovitost dostatek světla. I to se architektům povedlo jednoduše vyřešit. A to tak, že nejprve použili dostatek klasických, malých a velkých oken na fasádě, a dále použili také unikátní střešní okna, na rovné střeše. I těmi do interiéru následně proudí potřebný dostatek světla.

Místa je více než dost

Když zazní, že dům má na šířku jenom 2,5 metru, tak si každý myslí, že musí být velmi stísněný. Stačí se podívat dovnitř a nejednou zjistíte, že tomu tak není. Díky využití pater se navíc může pyšnit obytnou plochou 63 metrů čtverečných, což je hodnota, kterou mnohdy nemají ani klasické malé bungalovy.

Vypadá dobře a útulně

Úzký dům vypadá velmi povedeně, k čemuž napomáhá jak dostatek světla, tak i světlé stěny, dřevěný podlaha, ale i prostorné místnosti, nebo také chytré využití celého prostoru, kde vznikla řada netradičních, ale i praktických úložných prostor. Byl tak využitý každý výklenek, každá volná plocha a tak se objevilo i několik netradičních řešení, jako jsou třeba patrové postele, nebo zajímavá šatna v podobě dlouhého věšáku na ramínka.

Fotorgrafie: Casavogue

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]