Budete překvapeni, jak rychle lze postavit nádherné ekologické bydlení

Spoustu lidí touží žít na odlehlejších místech, v souladu s okolní přírodou. Sem se dokonale hodí dnes tolik populární ekologické bydlení. To byl i případ jednoho mladého páru původně z Moskvy, který se rozhodl odejít z hlavního města do regionu Pirogovskaya. Pár se zároveň obrátil na jednu architektonickou firmu s žádostí o to, aby jim zde postavili dům, který bude maximálně udržitelný a environmentálně ohleduplný k místní přírodě.

Co je to DublDom a jaké jsou jeho výhody?

DublDom je název, který se používá pro speciální typ sériově vyráběného modulárního domu. Tento inovativní dům je určen pro přepravu z výrobní haly a jednoduchou instalaci domu na předem určeném místě během maximálně deseti dnů. Tedy přesně to, co rodina chtěla a potřebovala. Jednou z nesporných výhod Dubldomu je, že je kompletně sestaven v továrně, to přispívá k tomu, že jde o kvalitní práci za poměrně nízké náklady, mnohem nižší, než pokud by se stavba realizovala celá až na místě.

Dům také obsahuje vše potřebné, rozvody elektřiny, vody, odpadů i nábytek. Jednotlivé moduly jsou na místo přepraveny na nákladním autě a dům je rovněž možné kdykoli přemístit. V neposlední řadě jsou ke konstrukci domu použité pouze ekologické materiály.

Dostatek světla a naprostá symbióza s okolím

Výsledný dům je v dokonalé symbióze s okolím lesem, ve kterém je ukryt. Materiálově ani vzhledově své přírodní prostředí nijak nenarušuje, naopak ho respektuje. Velká okna zajišťují domu přirozené světlo ve všech jeho částech, což přispívá k minimálnímu využití umělého osvětlení. Od časného rána okna zprostředkovávají dostatek denního světla v celé budově.

Hlavní část domu tvoří velký prostor, který představuje obývací pokoj, jídelnu a kuchyň dohromady a je vybaven stylovým jednoduchým nábytkem ze dřeva. Dále se v domě nacházejí tři ložnice, vstupní hala a koupelna s toaletou. Celý interiér působí velmi čistě a světle.