Tipy, jak docílit čistšího ovzduší v domácnosti a prospět tak svému zdraví

Zdravé potraviny, voda a čisté ovzduší jsou základem zdravého života. Aby byl vzduch v naší domácnosti čistý, můžeme použít efektivní a úsporné řešení. Odborníci na čisté bydlení nabízejí šest tipů, pro detoxikaci domova. Které to jsou vám prozradíme v dnešním článku.

Rostliny

Účinnou čističkou ovzduší, a také nejpěknější přírodní dekorací, jsou pokojové rostliny. Dokáží čistit vzduch od toxických látek, prachu, zvlhčují ovzduší. Samozřejmě jen samotná přítomnost rostlin nestačí a je nutné praktikovat společně i další tipy.

Pravidelný úklid

Pravidelné luxování a utírání prachu by mělo být samozřejmostí. Zvlášť, pokud se u vás doma nacházejí materiály, které prach zadržují. Jsou to textilní materiály, koberce (především celoplošné), závěsy, různé potahy a přehozy, polštářky apod.

Vykuřování

Mimo to, že směsi k vykuřování krásně provoní celý interiér, tak přispívají k vyčištění energií i ovzduší. Směsi k vykuřování existuje spousta, tudíž můžete vybírat podle vůně i účinků. Vykuřování slouží k uzdravení těla, duše, mysli a vyčištění prostoru.

Větrání

Dalším důležitým krokem k vyčištění ovzduší domácnosti, je pravidelné větrání, a to i v zimě, když mrzne, až praští. Přetopené místnosti zdraví moc neprospívají. Ovšem větrejte tak, abyste neonemocněli – krátce a častěji. Samozřejmě během větrní snižte teplotu na radiátoru. Celkově dbejte, abyste interiér zbytečně nepřetápěli. Vhodnými doplňky domácnosti jsou i ventilátory.

Snižte zdroje znečištění

Nejlepší způsob, jak minimalizovat znečištění domácího ovzduší je číst štítky a nekupovat nic, co ovzduší neprospívá. Ať už jsou to nekvalitní svíčky, vůně ovzduší plné chemie (raději provoňte byt přírodně – vykuřováním, bylinkami, kůrou stromů apod.) Některé osvěžovače mohou sice hezky vonět, ale obsahovat zároveň stovky přísad, které zdraví neprospějí.

Čistička ovzduší

Poslední tip je čistička ovzduší, kterou uvítají především lidé, kteří trpí často respiračním onemocněním a mají různé alergie. K mání jsou dnes různé modely v různých cenových relacích. Důležité je však udržovat čistý filtr a o tohoto pomocníka pravidelně pečovat.

Obrázky: housebeautiful.com