Tipy na dokonalý venkovní relax i když nevlastníte terasu či zahradu

Těšíte se na volno, ale bohužel nemáte zahradu, tak si marně lámete hlavu, kde a jak trávit sluneční dny? Pak jsou tyto řádky určeny právě vám. Ne každý má možnost pobývat na terase či vlastní zahradě a užívat si dokonalý luxus a soukromí.

Máte-li alespoň auto, pak máte částečně vyhráno. Ale i bez auta se dají podnikat super výlety do přírody a užít si dokonalý piknik. To, co vám chybí ke spokojenosti, najdete o pár řádků níže.

Piknik sety

Vlastníte-li automobil, pak si stačí jen vybrat vhodné místo. Na louce, u řeky, přehrady a kdekoliv vás napadne. Pak už stačí naskládat do auta piknik set, jídlo, pití a vyrazit. Vhod přijde i lednička do auta, aby se potraviny nekazily. Piknik set se skládá ze stolečku, židlí, košíku na potraviny a mnohdy i nějakého toho nádobí.

Jestliže však automobil nemáte, vyberte místo, kde se dá od vás dojít pěšky anebo dojet autobusem či vlakem. V tomto případě volte piknik koš, kde si vyskládáte jídlo, které nepodléhá rychle zkáze. Sebou vezměte deku, opalovací přípravky a můžete si pohodu a relax užívat stejně tak dobře.

Venkovní paravány

Ne vždy se najde místo, kde si můžeme dopřát kýžené soukromí. K tomuto účelu existují venkovní paravány. Vhodné jsou pro tyto pikniky, pobyty v parku, ale i pro zahrádkáře v zahrádkářské kolonii, kde je jedna chatka za druhou, a nejsou odděleny plotem. Paraván je opatřen neprůhlednou látkou odolnou proti vodě, ale rovněž proti větru, tudíž vás částečně chrání i před větříkem.

Plážové přístřešky

Výtečnou záležitostí jsou i plážové přístřešky, které se staví a vypadají podobně, jako stan. Jen nemají přední část uzavíratelnou – jde o takový otevřený stan. Bývá lehké konstrukce a ochrání před sluníčkem, když je potřeba. Oblíbený je hodně u rodin s menšími dětmi, které si mohou odpoledne v něm zdřímnout. Nakonec vy si v něm schrupnout můžete také.

Obrázek: pixabay