Toaleta v koupelně nemusí být vždy ten nejlepší nápad

Nemůžeme rozhodovat za vás, ale máte-li možnost mít i oddělenou toaletu, pak to udělejte. Toaleta společně s koupelnou má docela hodně nevýhod, než plusů. Pro provoz domácnosti o více členech představuje koupelna s toaletou spíš problém.

Většina žen velmi rychle zjistí, že záchod v koupelně nebyl vůbec dobrý nápad. Ačkoli to tak na začátku nevypadalo. Ono je to velmi lákavé, neboť spojení koupelny a toalety vypadá velmi krásně. Místo kolem záchodu, hezké obložení, kobereček, umývadlo po ruce. Jak rychle tento trend v panelových domech odstartoval, tak rychle i pohasl. Mít koupelnu se záchodem může být skutečně bezva, ale tam, kde je možné zbudovat ještě i oddělenou toaletu nebo druhou koupelnu. V panelových bytech tato možnost většinou není. A tady nastává kámen úrazu.

Výhody koupelny s toaletou

  • Větší, rozlehlejší koupelna, kterou neruší další příčka nebo dveře

  • Mnohem více místa kolem toalety a širší možnosti umístění toalety

  • Umývadlo či sprcha hned po ruce

  • Toaleta společně s koupelnou vypadá hezky

Nevýhody koupelny s toaletou

  • Pokud si ráno rádi čtete na záchodě noviny či sjíždíte sociální sítě, budou vás další členové rodiny nabádat, ať pobyt na toaletě urychlíte
  • Jeden se chce koupat a relaxovat ve vaně, ale druhý musí nutně na toaletu (o to hůř, když potřebuje na velkou)
Fotografie: Freepik

Toalety s umývadlem

Mnohem lepším řešením, než mít záchod v koupelně, je mít toaletu zvlášť, kde pochopitelně nechybí umývadlo, abyste si mohli hned umýt ruce, když bude v koupelně obsazeno. Jak už jsme psali výše, ideální je mít toalety dvě. Jednu můžete mít v koupelně, druhou samostatně. P

Pokud jste v domácnosti jen dva, tak už se nějak srovnáte. Pro početnější rodinu je to však mnohem praktičtější řešení. A v případě bydlení v panelovém domě a omezených možností, rozhodně koupelnu a toaletu zvlášť. Pokud bude koupelna obsazená, dají se ruce v nejhorším případě umýt i v kuchyni.

Úvodní Fotografie: Pixabay