Trendy kuchyně v roce 2019 – na co se můžeme těšit?

Byli jste zvyklí na bílé kuchyně? Tak ty nově nahradí barva šedá, modrá nebo černá, lesk vystřídá mat a všudypřítomný nerez vystřídá mosaz. I tak by jsme mohli popsat trend, který hodlá ovládnout naše kuchyně v roce 2019. Smutnit nemusíte, pokud máte kuchyni zařízenou v klasickém nestárnoucím stylu a IN zůstává i anglický venkov.

Jako každý nový rok, i tento sebou přináší nové trendy. Móda se promítá také do bydlení. Letos má odzvonit hromadnému pořizování bílých linek, které představují stálice kuchyňských studií již několik let. Bílou nahradí tmavší odstíny, chybět nebudou zlaté doplňky, které s tmavou úžasně ladí. Co však z módy ani letos nevyjde, jsou přírodní materiály.

Bílá na ústupu

Bílé barvy začalo ubývat již v loňském roce a letos to bude ještě znatelnější. Čím dál více designérů dává přednost tmavším odstínům. Černá kuchyňská linka nebude vzhledem k náročnosti na prostor asi vhodná pro každého, ale v módě je vedle černá ještě i šedá, modrá, šedomordá, zelená, tyrkysová a popelavě růžová. Barvy lze uplatnit také prostřednictvím samostatně stojících elektrospotřebičů, které díky tomu budou dominovat prostoru. Jestliže máte bílou kuchyňskou linku, můžete kuchyni osvěžit alespoň díky kuchyňským pomocníkům, nádobí, dóziček a dalších doplňků. Co se materiálů týká, IN bude letos také černý kov, kámen a beton. Ačkoliv působí chladněji, jsou klíčovým znakem industrialismu, jednoduchosti a originality.

Mosaz a měď

Nerezové dřezy, baterie a další doplňky mají utrum. Nahrazují je doplňky a zařízení v mosazi, mědi (zlatá barva). Objeví se na jak na nádobí, lustrech, klikách, kuchyňských úchytkách. Z kuchyní také pozvolna mizí horní skřínky, ani letos tomu nebude jinak a trendem zůstává nadále lehkost, vzdušnost, minimalismus. Úložný prostor poskytnou spodní skřínky, police, spíže. I ty se opět začínají houfně v kuchyních objevovat. Dřevěné bedýnky a přírodní košíčky nadále zůstávají a umocňují útulnost.

Obrázky: hgtv, kbbark