Mince v mrazáku dokáže hlídat stav potravin. Stačí ji před odjezdem vhodit do sklenice s vodou

Fotografie: BydlímeÚtulně

Mince v mrazáku se vám při delší nepřítomnosti doma skutečně vyplatí. Jakkoli podivně to nejspíše zní, tento krok výrazně usnadní život, přitom ho zná málokdo.

Poslední prohlídka domácnosti před odjezdem, jestli není něco zapnuté a okna jsou zavřená, určitě to znáte. Ne vše však lze předvídat. Právě na tomto místě přichází ke slovu jednoduchý trik s mincí – dejte ji do mrazáku. Až se vrátíte z dovolené, budete za tuto radu vděční. Tento patent by měl totiž znát každý, kdo častěji odchází z domova na delší dobu. Není potřeba, pokud jdete jen do práce nebo na nákup. Ale proč zrovna mince v mrazáku?

Jak efekt má kousek kovu v mrazáku

Tento jednoduchý trik vám po příjezdu sdělí, jestli ve vaší domácnosti nedošlo k výpadku elektřiny. Už kolikrát se vám možná stalo, že jste právě po návratu z ciziny našli odmraženou lednici, takže bylo nutné veškerý její obsah vyhodit. Chcete-li tedy uvnitř jednoduchou kontrolku, zmrazte půl šálku vody, na ni dejte jednu minci, a pak opět dolijte vodou. Takto připravený šálek nebo kelímek nechte v mrazáku a můžete se klidně vydat na daleké cesty, zatímco on bude střežit hladký provoz.

Bude-li mince i po vašem návratu na stejném místě, pak zařízení fungovalo zcela bezchybně. Najdete-li ji ale na dně šálku nebo v jiné pozici, objevil se během vaší nepřítomnosti problém. Mrazák byl po delší dobu bez proudu nebo jinak poškozený, pravděpodobně bude potřeba revize všech zásob. Může nastat i případ, kdy bude mince jen trochu posunutá. Pravděpodobně tu byl výpadek proudu, ne ale tak dlouhého trvání. Pak je na místě kontrola a další posouzení.

Fotografie: BydlímeÚtulně

Jen jedna složka

Fígl s mincí je však jen doplňkem širšího spektra opatření, která se před opuštěním domácnosti na delší dobu rozhodně hodí. Vypněte plyn, vypněte všechna nepotřebná zařízení, vyhoďte odpadky, pečlivě zavřete a také zakryjte okna. Velmi se také hodí zanést věci z balkonu domů, případně ze zahrady do sklepa. Další možností je pověřit někoho z rodiny nebo přátel, aby věci uvnitř občas zkontroloval.

Zdroj: Moje Gotowanie

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]