Inovativní opatření proti zvědavým sousedům: Tesař ukázal způsob, jak získat soukromí pomocí plotu

Fotografie: Depositphotos

Soužití mezi sousedy nemusí vždycky fungovat. Někdy jsou však vzájemná opatření až kuriózní. Jeden tesař ukazuje, jaké neobvyklé oplocení používali jeho klienti.

Chtěli si totiž před nejspíš dotěrnými sousedy ochránit svoje soukromí. Dřevěná konstrukce proto zcela zakrývala výhled z okna. Toto se stalo v americkém Idahu, kde měli se zvědavými sousedy dostatek starostí. Konkrétní opatření ovšem nezveřejnili klienti ani sousedé, ale objevilo se na tiktoku provádějícího truhláře. Není divu, že se záznam stal virálem a na sociálních sítích způsobil patřičný poprask. Možná by to mohl být i dobrý námět pro nějakou komedii.

Několik desek a zahrada

Tesař hrdě ukazuje, jaké řešení svým klientům navrhoval. Těm totiž vadilo, že jim sousedé neustále nakukují do zahrady. Aby dostál jejich potřebě, bylo nutné postavit skutečně neobvyklou konstrukci. Ta ve výsledku zcela zakrývala výhled z okna. Video na TikToku tak ukazuje v principu jednoduchou, ale velmi efektivní soustavu dřevěných panelů. Díky tomuto řešení už se dovnitř nikdo nepodívá. Desky totiž stojí přesně na místech oken skoro jako dopravní značka.

Každá je poměrně vysoká, měří impozantních 240 centimetrů. Klip na tiktoku si získává stále větší oblibu. Prezentované řešení má totiž nejen praktickou funkci, ale vynikne také jedinečným způsobem zpracováním. Přitom je to celé velmi jednoduché. Tesař z Idaha tak k sobě přitáhl pořádnou pozornost. A to jak potenciálních zákazníků, kteří hledají inovativní řešení běžných opatření, tak i dalších lidí. Sousedské spory jsou totiž věčné téma.

@byriverpine Added a few privacy screens #FORDfortheBuilders #fence #construction #bluecollar ♬ original sound – Chynna Bryant

Uživatelé komentují

Jak už to tak ale bývá, ne každému se takový postup zamlouvá. Někteří obyvatelé se tak k řešení vyjádřili poměrně negativně. Argumentují především tím, že takové zablokování výhledu může mít ještě negativnější dopad. Desky bránící ve výhledu u člověka vytváří pocit izolace. Jiní zase upozorňují na estetiku plotu. Podle nich by to celé mohlo být harmoničtější. Také varují, že je stavba příliš vysoká. Existuje tak šance, že ji majitelé v budoucnu stejně budou muset zkrátit.

Zdroj: Webniusy

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]