Účinné domácí prostředky k odstranění barvy na vlasy z pokožky. Hodí se zejména v době pandemie

Fotografie: Freepik

V současné koronavirové situaci je každá žena nucena barvit si vlasy sama doma. To s sebou samozřejmě přináší mnoho komplikací. Jednou z nich je nechtěné umístění barvy na kůži. Nemusíte čekat, až se barva z pokožky smyje, dostaňte ji dolů hned.

Doma není vždy možné nabarvit si vlasy úplně dokonale. Dokonce i při použití preventivních ochranných opatření barva velmi často odtéká, dostává se na kůži a zanechává skvrny. Pak jste vystaveni problému, co s barvou na kůži udělat. Většina žen dojde k názoru, že musí počkat, až se barva smyje. Ale není tomu tak.  Existuje hned několik způsobů, jak ji z pokožky smýt.

Vyzkoušejte rostlinný olej

Toto je nejměkčí surovina, jakou lze při odstraňování barvy použít. Namočte rostlinným olejem čistě bavlněný hadřík a třete pokožku, dokud skvrna nezbledne. Pokud tato metoda způsobuje alergickou reakci, můžete zkusit kombinaci oleje a kosmetiky. Smíchejte trochu čisticího prostředku na obličej a dětský olej. Naneste směs krouživými pohyby na skvrnu a poté smyjte zbytky směsi.

Fotografie: Freepik

Použijte zubní pastu

Kupte si kartáček se super měkkými štětinami. Nejlepší je koupit zubní pastu, která obsahuje sodu nebo jakékoli jiné abrazivní částice určené k čištění zubního plaku. Naneste zubní pastu na skvrnu od barvy a jemně ji třete kartáčkem tak dlouho, dokud skvrna nezmizí. Až se skvrna vytratí, stačí místo jen opláchnout vlažnou vodou.

Pomůže i jedlá soda

Jedlá soda vám pomůže, jen nesmí být použita sama o sobě, ale v kombinaci s prostředkem na mytí nádobí. Smíchejte stejně velké množství jedlé sody a prostředku na mytí nádobí. Směs aplikujte na skvrnu a jemně ji promněte konečky prstů. Soda má exfoliační účinek, mycí prostředek rozpouští barvu. Tato metoda pomáhá rychleji obnovovat kožní buňky.

Vhod přijde i odlakovač

Tento poměrně agresivní přípravek někdy způsobuje popáleniny. Proto nemůže být dlouho držen na povrchu kůže. Je nutné se ujistit, že se tekutina nedostane do oka. Navlhčete bavlněný hadřík a rychle skvrnu otřete. Důkladně kůži omyjte vodou, abyste odstranili stopy agresivní kapaliny.

Zdroj: Goodhousekeeping

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]