Účinný způsob čištění bílých spár mezi dlaždicemi. Vraťte jim jednoduše původní podobu

Fotografie: Freepik

Připadá vám, že vaše koupelna působí zašlým dojmem? Na vině může být špína mezi dlaždicemi. Ve spárách se snadno usazuje nejen prach, ale také třeba plísně nebo jiné bakterie, které mohou vypadat velmi nevzhledně a být také zdravotně závadné.

Pokud tedy vidíte, že by vaše kachličky potřebovaly pořádnou očistu, vyzkoušejte tuto snadnou metodu. Nemusíte nijak drhnout, ani kupovat drahé prostředky.

Zázrak na špinavé kachličky

Tento roztok funguje spolehlivě a vyrobit si jej zvládnete i sami doma. Toto domácí bělidlo na spáry vždy funguje bezchybně.

Budete potřebovat:

  • 1 litr vody,
  • 1/2 šálku sody,
  • 1/3 šálku citronové šťávy
Fotografie: Pixabay

Nachystejte si dvoulitrovou plastovou láhev, nalijte do ní vodu a přidejte všechny přísady. Dobře promíchejte a můžete i pořádně protřepat, aby se všechny suroviny rozpustily.

Navlékněte si rukavice a pomocí houby navlhčete všechny spáry mezi dlaždicemi. Nechte přípravek působit minimálně 20 minut. Následně si vezměte měkký kartáč a jemně jím odstraňte zašlé skvrny, které se zatím samy nerozpustily. Na závěr vše opláchněte teplou vodou. Spáry budou dokonale čisté.

Zkuste chytré pomocníky

Výše uvedený postup funguje velmi spolehlivě, ale pokud se vám nepodaří odstranit úplně všechnu špínu, můžete vyzkoušet i jiné metody. Velmi dobrým pomocníkem je parní čistič

Čistí jen za pomoci horké vody a tlaku a zcela bez chemie. Jde tedy o velmi ekologický způsob. S různým příslušenstvím rychle vyčistíte nejen obkladačky a spáry mezi nimi, ale i jiné plochy, které bývají značně znečištěné a běžné prostředky na úklid na ně nestačí.

Babské rady

Na internetu se dá vyhledat i spousta dalších babských rad a triků, které ale ne vždy dobře fungují. Tyto tři ale spolehlivě odstraní zašlou špínu a pomohou vám s čištění velmi zanesených míst.

  • Čištění pomocí zubní pasty. Pomocí kartáčku a pasty se dostanete i na obtížně dostupná místa a během pár minut máte opět zářivě bílé spáry.
  • Čištění pomocí amoniaku. Stačí si zředit amoniak s vodou a nanést na zašlou špínu. Pozor ale, abyste se nenadýchali nebo si nepotřísnili ruce – je velmi dráždivý.
  • Odlakovač na nehty. I ten může pomoci, pokud už jiné metody nefungují.

S pomocí těchto triků ušetříte nemalé peníze. Koupelna bude navíc hygienicky čistá a svěží a vy se nebudete muset obávat plísní.