Udělejte svému mazlíčkovi radost a vytvořte mu svépomocí originální stojan na misku

Fotografie: HouzzPhotos

Touha poskytnout vašemu psovi útulný domov a obklopit ho pohodlnými doplňky, je pro každého milujícího majitele psa přirozená. Stojan na misky udrží misku s vodou i jídlem na místě a nebude před psem utíkat po celé místnosti. Navíc v ní můžete vytvořit i extra prostor pro uložení granulí a dát jí trochu výše, takže se pes nemusí tolik ohýbat.

Možností je nekonečně mnoho

To, jak bude stojan vypadat je čistě na vás. Může to být jednoduše kus pařezu s vyhloubeným otvorem na misku. Můžete udělat jednotlivé stojany pro vodu a krmení, anebo jeden pro oboje. Stejně tak je můžete mít v prostoru tak, abyste je mohli kdykoli přesunout, přidělat je ke zdi, anebo je dokonce začlenit do svého nábytku.

Nejjednodušší držák na psí misku pro kutily lze vyrobit z běžné krabice. Samotný prostor pod boxem lze navíc použít jako úložný prostor pro hračky.

Držák na psí misku s úložným prostorem

Nejkrásnější možnosti jsou obvykle nejpraktičtější. Můžete si zakoupit jednoduchý držák na misku v obchodě, ale rozhodně to nebude levné. Mnohem lepší bude, když si ji vyrobíte sami. Hlavní výhodou takového stojanu je přítomnost zásuvky. Lze jej upravit tak, aby pojal nádobu se suchým krmením. Základem ro výrobu konstrukce jsou dřevěné desky nebo staré palety.

Rozměry konstrukce jsou určeny počtem a velikostí misek a dostupností volného prostoru v kuchyni nebo v jiné místnosti, kam stojan chcete umístit.

Konstrukce je sestavena z desek stejné velikosti. Jsou stlučeny dohromady a své čelní strany k sobě kladou podle principu krabice. Jeden koncový panel, který bude fungovat jako zásuvka, je vybaven dnem, nízkými bočními lamelami a vytahovacím mechanismem.

Kolečkový mechanismus můžete snadno zakoupit v každém obchodě s nábytkem a hobby marketu. V závěrečné fázi zbývá pouze pomocí brusky vytvořit otvory pro misky, které budete instalovat a přišroubovat rukojeť zásuvky.

Stojan na misku připojený ke zdi

Vyrobit si můžete také nástěnnou verzi stojanu. V tomto případě bude miska pevně připevněna ke zdi a ani nejsilnější pes ji nebude schopen přetáhnout po podlaze. Zaručeně se tam vyhnete poškození podlahy.

Z překližky vyříznete kruh o velikosti misky a sestavíte podpěru stěny. Nosný prvek může být ve formě dřevěného trojúhelníku, nebo kovového rohu. Stojan s miskami následně jen dáte na nástěnnou podpěru a na boku ji přišroubujete.

Krásný a pohodlný držák na psí misky

Každý respektovaný pes by měl mít své místo na jídlo. Aby mohl stát pevně na podlaze, musíte použít stojan na misku. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi malý podíl na vlastnictví psa v domě, můžete stojan na misku vyrobit nestandardně, ale vždy musí být v souladu s velikostí psa a jeho zvyky.

Vzhled může být skutečně jakýkoli. Stojánek na snídani, krabice i špalek. Záleží, co máte rádi, co bude vyhovovat vám i psovi a v jakém stylu máte domácnost.