Úklid koupelny bez chemie. Pomůže čaj, ocet nebo jedlá soda

Čeká vás úklid koupelny? Můžete si ho usnadnit, pokud víte, jaké čističe jsou nejlepší. A hlavně jaké jsou zcela bez chemie. Ty nejlepší pomocníky totiž nenajdete na pultech obchodů, ale u vás doma,. Ukážeme vám, co a jak využít, aby byla vaše koupelna dokonale čistá a bez chemie.

Čaj

Ano, i ten se hodí na úklid koupelny. Připravte si velmi silný černý čaj – samozřejmě bez cukru. Ten nalijte do rozstřikovače a potom aplikujte na zrcadlo a další skleněné plochy. Potom otřete papírovou utěrkou a povrch bude dokonale čistý i dokonale lesklý.

Ocet

Není jenom na dochucení jídel. Je vhodný i na čištění koupelny. Stačí, když ho smícháte s tekutým mýdlem v poměru 1:1. Tuto směs naneste na hadřík nebo houbičku a čistěte jí hlavně obklady a dlažbu. Odstraníte nečistoty, bakterie, stejně jako možné plísně.

Kromě tohoto použití se dá ocet používat také samotný. Pokud nechcete utrácet drahé peníze za prostředky na čištění toalety, tak doporučujeme právě použití octu. Stojí pár korun a zničí vodní kámen i jakékoliv bakterie.

Citron

I ten se dá využít jinde než ve vaší kuchyni. Konkrétně je to citronová šťáva, kterou využijete. Dobře se hodí na čištění ploch, kde je vodní kámen. Mohou to být hlavně vodovodní bakterie, ale i vaše sprcha. Také se citron hodí na vany a umyvadla, nebo další povrchy s vodním kamenem.

Tablety do myčky

Ty se hodí třeba na čištění vaší toalety. Stačí, když je hodíte přímo do ní a necháte je rozpustit. Potom je chvíli nechte působit, pomocí štětky vyčistěte toaletu a bude jako nová.

Usnadněte si práci

Úklid koupelny si můžete také usnadnit. Co třeba kelímky na kartáčky, nebo dávkovač mýdla, pokud jsou z keramiky, vložit do myčky? Nebo co takhle použít papírové ručníky, které snadno složíte do tvaru, který se dostane kamkoliv? A po použití je nemusíte čistit, ale stačí je jenom vyhodit.

Fotografie: Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]