Umělé vánoční stromečky nezatracujte – zde je 5 důvodů, proč nejsou špatné

Někdo už má stromeček nazdobený a jiného to teprve čeká. Každá domácnost je zkrátka jiná. Zatímco mnohé rodiny dávají přednost zásadně živému stromečku a umělý nazývají kýčem, jiné na umělý nedají dopustit a je jim líto živých stromečků, které po Vánocích končí v popelnici.

My si myslíme, že je úplně jedno, kdo má doma jaký stromeček a že důležitější je atmosféra. Nicméně i umělé stromečky mohou mít své výhody. Pojďme se společně na ně podívat.

Polohování větviček

Některé umělé stromečky jsou tak realistické, že je na první pohled od živých nepoznáte. Výhodou umělých stromečků je, že můžete větvičky upravit například ze zadní strany, aby se stromeček vešel do jediného možného koutku v interiéru. Umístit stromeček bývá někdy docela boj a nezřídka se to neobejde bez stěhování nábytku. Zatímco u živého stromečku toto není možné, umělý stromeček je docela tvárný.

Neopadává jehličí

Některé živé stromečky musí být během jejich pobytu v interiéru zavlažovány, aby nezačaly usýchat a ztrácet houfně jehličí. U umělých stromečků odpadá nutnost sledovat, jak stromek vnitřní prostředí zvládá a neustálý úklid opadaného jehličí.

Je levnější

Umělý stromeček je levnější. I když ne možná při prvním nákupu, pořizuje-li si člověk skutečně kvalitní a realistický stromeček, ale v následujících letech rozhodně člověk ušetří. Takový stromeček vydrží 10 a více let.

Neomezená možnost výběru

Dnes je možné vybírat z různých velikostí, tvarů i povrchové úpravy a barev stromečků. To je výhodné zejména do panelákových bytů, kde se již tak šetří s prostorem. Sehnat živý stromeček na míru bývá dost obtížné, kdežto výběr umělých stromků je neomezený. Takže lze pořídit i malinký, který se vejde do koutku pod okno nebo do úzké mezery mezi stěnou a sedací soupravu díky možnosti upravit větvičky. Umělému stromečku omezený přístup nevadí, kdežto u živých může s každým dotykem opadat jehličí.

Ani vůně nechybí

Umělý stromeček samozřejmě nevoní tak, jako ten živý. Ale dnes se dá vůně bez problémů zprostředkovat pomocí éterických olejů. Na stromeček se tak mohou pověsit parfémované šišky. A nikdo netvrdí, že si majitelé umělých stromečků nemohou dát do vázy větvičky a jiné dary přírody, které si přinesou z procházky. V domácnosti, kde je umělý stromeček rozhodně nechybí nic z kouzla Vánoc. Důležitá je celková atmosféra, klid, pohoda a milující rodina.

Obrázek: pixabay