Umístěte tyto rostliny na parapet a komáři se letos vaší domácnosti vyhnou obloukem

Fotografie: Pixabay

Jestliže byste si v létě rádi poseděli večer na balkoně a nechcete být obtěžováni komáry, vyřešte to rostlinami. Některé rostliny komáry odpuzují a vy si můžete užít příjemný večer.

Lidé si v létě rádi posedí venku, protože je dlouho světlo a teplo. Toto posezení mohou znepříjemnit komáři, kteří mají velmi rádi lidskou krev. Tento hmyz můžete zahnat jednoduchým způsobem. Pořiďte si na balkon rostliny, které je odpuzují. Pokud rádi spíte s otevřeným oknem, tak si tyto rostliny můžete pořídit i do domácnosti. Které rostliny fungují jako repelent proti komárům?

Levandule

Jedná se o krásné květiny, které hezky voní a také připomínají Středomoří. Líbí se ženám i mužům, protože mají fialovou barvu. Lidem voní, ale komáři na vůni této květiny mají jiný názor. Pokud si ji vysadíte na záhonku nebo do květináče na balkon, otravný hmyz se bude držet co nejdál.

Fotografie: Pixabay

Bazalka

Pokud si tuto rostlinku vysadíte blízko okna do kuchyně, tak uděláte dobře. Bazalka se velmi často využívá při vaření a u okna do kuchyně bude odhánět komáry, kteří se budou chtít dostat dovnitř. Je to velmi účinný pomocník při odpuzování komárů.

Šanta kočičí / Catnip

Šanta kočičí velmi přitahuje kočky a odpuzuje komáry. Dejte si pozor na jednu věc, která se týká koček. Pokud nechcete na zahradu lákat kočky, raději si vyberte jinou rostlinu proti komárům. Rostlina bez problémů zvládne přezimovat venku a další rok opět vykvete.

Fotografie: Pixabay

Molice

Jedná se o okrasnou rostlinu, která má převislé listy. Proto je velice častou volbou, když chce někdo spíše květinové aranžmá na balkon. Nemá využití pouze na okrasu. Její charakteristický zápach dokáže účinně odpuzovat komáry.

Fenykl

Fenykl se hojně využívá v kuchyni. Využívá se při dochucování, pečení, výrobě sladidel a mnoha dalších činností spojené s kuchyní. Pěstovat ji můžete na zahradě i v květináči. Vůně této rostlinky odhání komáry od oken i ze zahrady.

Fotografie: Pixabay

Pelargonie

Tato květina má velice krásné květy v různých barvách. Potěší lidské oko její krásou. Působí velice elegantně a používá se jako dekorace na parapety nebo balkon. Vůně pelargonie odradí poletující hmyz a komáry.

Měsíček lékařský

Pokud nemáte rádi více druhů hmyzu, umístěte si tuto květinu na mnoho míst. Měsíček lékařský velice účinně odpuzuje brouky, komáry, klíšťata, hmyz a pavouky. Z této květiny si lze připravit domácí sprej na klíšťata.

Fotografie: Pixabay

Zajímavost

Třešeň ptačí naleznete v lesích a parcích. Pokud bude rozkvetlá, potřete si jejími květy tělo. Její vůně účinně maskuje lidský pach a komáři poté nemohou člověka vycítit.

Zdroj: GardeningKnowHow

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]