Unikátní dům si vlastníma rukama postavil teprve sedmnáctiletý mladík z Anglie

Mnoho teenagerů po celém světě touží po tom mít vlastní bydlení, vlastní dům, nezávislé na svých rodičích. Chtějí více svobody, nezávislosti a volného času. Bohužel ne všem se tento sen vzhledem k vysoké finanční náročnosti bydlení splní. Někteří to tedy řeší tím, že se odstěhují, většinou se svými přáteli, někam do podnájmu. Druhou možností je pokusit se postavit si svůj vlastní malý domek. To přesně udělal jeden sedmnáctiletý britský student.

Není nad nápad a šikovné ruce

Není žádným tajemstvím, že nemovitosti jsou ve Velké Británii velmi drahé. Obzvláště mladí lidé tím trpí, neboť drahé nejsou jen koupě nemovitostí, ale také jejich pronájem. Často jim tedy nezbývá nic jiného, než bydlet stále se svými rodiči, a to i když například studují v jiném městě. Často je totiž levnější dojíždět, než platit nájem. To byl přesně stav, ve kterém se ocitl i sedmnáctiletý mladík jménem Tom. Rozhodl se ale nevzdat se a svým přístupem inspirovat i další mladé lidi v podobné situaci.

Vše začalo starým přívěsem z dědovy dodávky

Tom se rozhodl, i přesto, že neměl žádné zkušenosti, že si postaví svůj vlastní malý domek. Jako základ se rozhodl použít dvounápravový přívěs z dodávky po svém dědečkovi. Inspirací mu byl článek v novinách o skupině australských studentů, kteří přeměnili dodávku na skutečný mobilní dům. Rozhodl se, že se pokusí o něco podobného, postaví si na přívěsu dům.

Začal tedy studovat co nejvíce dostupných informací na Internetu, neboť z finančních důvodů si chtěl celý domek postavit opravdu sám vlastníma rukama. Navíc pro stavbu i výzdobu svého malého domu použil pouze recyklované materiály, především nejrůznější dřevo. Díky tomu, že často pracoval v rámci brigád na malých staveništích, mohl si zdarma vzít některé rozebrané staré dřevěné palety nebo levně koupit nepotřebné a nevhodné materiály.

Neuvěřitelně levný domek

V malém domku najdete všechno, co ke svému životu Tom potřebuje, ve spodní části se tak nachází obývací část s pohovkou a televizí, kuchyňský kout a malá koupelna se sprchou. V horním patře, do kterého je přístup prostřednictvím dřevěného žebříku, je poté ložnice. Díky skleněným dveřím a velkým oknům se mobilní domek zdá být vizuálně prostornější a působí světlým dojmem. Před domem si Tom vytvořil otevřenou terasu se zahradním nábytkem. A pokud vás zajímá, na kolik peněz vlastně celá stavba domku mladého šikovného studenta přišla, tak věřte, že to bylo pouze šest tisíc liber.

Fotografie: Novate, Living Big In A Tiny House

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]