Unikátní dům ze slámy lze na první pohled snadno přehlédnout

Jak se stavělo dříve? Jenom z toho, co bylo. A tak nebylo nic neobvyklého postavit si dům ze slámy. Potom se na něj zapomnělo a nyní zažívá svou renesanci a opět se začínáme vracet k tomu, co nabízí samotná příroda.

Unikátní dům ze slámy lze snadno přehlédnout

Na první pohled si možná řeknete, že jde o klasickou nemovitost z cihel. Opak je pravdou. Jedná se o stylový dům ze slámy, který svým designem nijak nevybočuje ze standardů toho, jak běžný nemovitost vypadá. Sláma zde byla použita v podstatě na vše. Nejenom, že jsou z jednotlivých balíků vytvořeny stěny domu, ale jsou použity také na podlahu, stejně jako na střechu. Každý z nich měl standardní délku 240 centimetrů a výšku 70 centimetrů.

Dokáže být soběstačný

Návrat k přírodě nutně neznamená jenom to, že bude postaven dům ze slámy. Tedy z přírodních materiálů. Mělo by to znamenat i určitou soběstačnost. I to se v tomto případě jasně povedlo. Třeba proto, že na tvorbu elektřiny jsou použity fotovoltaické panely. K ohřevu teplé vody jsou použity solární systémy. A dešťová voda? Ta je zachytávána do speciálních nádrží a má dalšího využití.

Na první pohled nádherný

Stačí se na něho podívat a je jasné, že vypadá nádherně. I když balíky slámy na první pohled vidět nejsou, umí zaujmout něčím jiným. Pozornost rozhodně přitáhne střeva, která je velkým živým organismem s řadou travin a rostlin. Vše je doplněno také řadou dřevěných prvků a krásnými trámy, jejíž funkce není jenom praktická.

Dostatek prostoru pro početnou rodinu

A uvnitř? To, co si chce každý zájemce o vlastní bydlení přát. Dostatečný komfort a dostatek prostoru pro každého člena domácnosti. A to ať jde o společné prostory, tak o ty, kam se může každý uchýlit, pokud hledá dostatek soukromí.