Uplést si svůj vlastní koš na prádlo zvládne i začátečník

Koš na prádlo, na první pohled jedna z mnoha věcí v naší domácnosti, které nevěnujeme příliš pozornosti, na druhou stranu užitečný pomocník. Většina lidí tyto koše používá především na špinavé prádlo, využít se ale dají i mnoha jinými způsoby, například se do nich dá uskladnit čisté ložní prádlo a ručníky či je můžete použít jako prostor, kam v dětském pokoji uskladnit hračky, které by jinak byly poházené na podlaze či na skříňkách.

Tyto koše nemusí být nutně jen plastové či tkaninové, poslední dobou jsou velmi oblíbené koše proutěné, které mohou být rovněž zajímavou dekorací. Dnes pro vás máme zajímavý tip, jak si takovýto proutěný koš můžete poměrně snadno vyrobit sami doma, a ušetřit tak nemalé peníze.

Jaký materiál zvolit

Nejvhodnější k tvorbě proutěných košů jsou především vrbové proutky, podobně jako při pletení pomlázek. Lze ale využít například i proutky z lískových keřů, vinné révy nebo také kořeny, například borovic. Záleží na tom, jaký design chcete, aby váš výsledný koš měl. Dno koše vyrobíte poměrně snadno z překližky, pokud chcete ryze přírodní materiál, můžete zvolit březovou kůru. V závislosti na prostoru, který máte k dispozici a na tom, k čemu chcete koš použít, můžete zvolit dno obdélníkové, čtvercové, oválné či kulaté.

Postup krok za krokem

Důležitým prvním krokem je příprava větviček před jejich vlastním použitím, tedy především jejich očištění  a vložení na několik týdnů do vody, aby došlo k jejich změknutí a snáze se vám s nimi pracovalo. Pokud nechcete čekat tak dlouho, můžete větvičky zkusit napařit. Existuje také několik technik vlastního pletení, podle toho, jaký chcete, aby měl váš koš výsledný vzhled. Pokud se chystáte plést váš první koš, zvolte pouze základní nejjednodušší styl, bez přílišných zdobených vzorů. Přesný postup a ukázku pletení několik košů můžete zhlédnout v následujícím videu.

Fotografie: Asusfone

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]