Upravte si svoji zahradu přes léto tak, aby byla oázou klidu a zároveň skvělým místem pro zábavu

Zahrada je v létě opravdová výhra. Každý týden totiž člověk nemá čas ani energii jezdit na výlety. Někdy se prostě hodí uspořádat na vlastní zahradě příjemné posezení, relaxaci a spíš odpočívat. Přitom člověk nemusí být zavřený v bytě a užije si čerstvého povětří.

Zahrada neslouží jen k bujarým večírkům a grilování s přáteli. Zahradu si můžete užít i jinak. Ať už k opalování, čtení knížky, poslechu příjemné hudby a kompletní relaxaci, koupání.

Koupání

Vůbec nevadí, když nemáte na zahradě bazén. Pořídit si můžete i stylovou zahradní sprchu či vanu a umístit ji do příjemného prostředí. Samozřejmostí jsou i přírodní dekorace a zástěna, která zprostředkuje soukromí. Taková sprcha nebo krátká zahradní koupel je příjemným osvěžením.

Relaxační koutek

Relaxační koutek nemusíte mít jen doma, klidně si jej vytvořte i někde na zahradě. Ať dáváte přednost klidnému místu ve stínu nebo na sluníčku. Sloužit může takový koutek jak ke čtení knížky, tak zevlování a poslouchání zvuků přírody nebo příjemné hudby.

Romantická večeře

Na romantickou večeři se rozhodně nemusíte vypravovat do restaurace. Stačí, když ven umístíte stůl, židle a přidáte tématické dekorace a světýlka či svíčky. Nebo místo svíček můžete rovnou sedět u ohýnku či ozdobné solární LED lampy.

Hraní her

Nuda vám rozhodně nehrozí, když si na zahradu pořídíte pingpongový stůl, šipky, kuželky, velké dřevěné kostky v košíku, minigolf, kroket a další. Hrát hry můžete jen ve dvou, ale i s rodinou či přáteli ve větším počtu. Oblíbené jsou i karty a stolní hry, při kterých si člověk užije spoustu legrace.

Ochutnávka dobrot

Pokud rádi kuchtíte, pečete, připravujete domácí limonády, drinky, můžete pozvat na ochutnávku rodinu, přátelé či sousedy, pokud máte mezi sebou dobré sousedské vztahy. Příště na oplátku pozvou oni vás.

Ruční práce

Pokud rádi něco tvoříte, ať už je to vyšívání, kreslení, háčkování či kreativní tvorba dekorací, nemusíte sedět zavření doma. Tvořit se dá i venku.

Obrázky: pixabay