Scénář s utíráním prachu z nábytku, zná asi každá hospodyňka. Sotva jej utřeme, už zase usedá. Musely bychom chodit celý den s prachovkou a neustále jej stírat. Protože přáním každé ženy, je mít ukázkově čistou domácnost, zejména pokud čekáme hosty. V některých domácnostech se prach víří více, než v jiných.
Záleží také na tom, v jakém prostředí žijeme. Někdy stačí otevřít na půl hodiny okno a prach se rozvíří, znovu usedne a kolotoč může znovu začít. My vám dnes prozradíme trik, který používají pokojské v hotelích a penzionech, protože tam je nanejvýš důležité, aby se pokoj před příchodem nového hosta blyštil a byl jako ze škatulky.
Celé tajemství spočívá v použití glycerínu, který zamezuje opětovnému usedání prachu. S jeho použitím lze zamezit znovu usedání na rámech, zrcadlech, lakovaném nábytku, televizoru a dalších. Rovněž pomáhá s dlouhodobým udržováním čistých oken. Zabraňuje nejen usedání prachu, ale i známkám po dešťových kapkách.
Jak glycerín funguje?
Na površích vytváří neviditelnou ochrannou vrstvu, která přímo odpuzuje prach. Díky tomu nemusíte tak často běhat s prachovkou. Stačí použít jen několik málo kapek glycerínu na měkkou hadru z mikrovlákna a utřít nábytek, jako obvykle. To však není ještě celé.
Glycerín můžete použít při kompletním úklidu. Dokáže ochránit i parkety, dlažbu či laminátové podlahové krytiny. Stačí přidat pár kapek do vědra s vodou a vytřít běžným způsobem.
Glycerín a jeho všestranné využití
Mimo jiné jej můžete použít také při odstraňování skvrn. Když narazíte na odolné skvrny, použijte na ně pár kapek glycerinu a následně vodu se solí. Glycerín se používá i pro kosmetické účely. Vhodný je nejen na ošetření rukou (zjemní pokožku rukou), ale i k péči o vlasy.
Obrázky: iflscience, wellandgood