Skleněné vitríny zažívají návrat – rozjasní interiér a vyřeší potíže s prachem

Moc dobře si pamatuji, když jsem byla malé dítě, že jsme měli obývací stěnu se skleněnými vitrínami a za nimi se pyšnily skleničky, porcelán, ale i knihy a další věci k používání i dekorace. Tento trend se opět vrací ovšem ve zcela jiném kabátku.

Moderní interiér si zkrátka vyžaduje skleněné vitríny. Hodí se do jídelny, do kuchyně, obýváku – na knihy, nádobí, dekorace. Skleněné vitríny ocení i sběratelé. Změnil se jen styl nábytku, který je propracovanější, stylovější. Máte-li slabost pro porcelán, suvenýry z cest, vínové skleničky, pak určitě neváhejte své skvosty vystavit.

Skleněná vitrína, kde můžete přidat i osvětlení, umocní krásu vystavovaných věcí a navíc ochrání před prachem. Dnes je namísto všudypřítomného nábytku v módě otevřený prostor, police a vzdušnost. To v podstatě zůstává neměnné, pouze přibylo sklo (skleněná dvířka), aby se zabránilo tomu, že bude na věci usedat prach.

Moderní skleněné vitríny

Možná cítíte k nábytkovým stěnám s prosklenými oddíly, které zdobily v minulosti téměř každou domácnost odpor. K tomu máte plné právo. Ty však mají s dnešními moderními společné jen pramálo. Dnešní skleněné vitríny neslouží pouze k uchovávání věcí, které použijete jednou za rok či abyste do nich vystavili broušené sklo (ačkoliv i toto je možné).

Skleněné vitríny můžete mít klidně i v kuchyni a nahradit tak klasická dvířka.  Prosvětlí a zvětší se tím opticky kuchyně. Stylová jídelní souprava nebude ukrytá a může sloužit i jako dekorace. Navíc se nebude na nádobí usazovat prach a mastnota. Vitrína v obýváku nemusí být součástí obývací stěny, lze ji využít i jako solitér. Může být výrazná a zcela se odlišovat od dalšího vybavení.

Nábytkové vitríny se dnes vyrábějí z různého materiálu včetně možnosti vybrat si sklo. Sklo na vitríně může mimo jiné ladit se skleněnou výplní dveří. Doplňky ze skla se hodí jak do moderních interiérů, tak vintage interiérů a uvítají je také majitelé malých bytů. Jelikož sklo propouští světlo, dodá na svěžesti a opticky prostor zvětší.

Obrázek: stuckeyfurniture.com, desiresinglass.com, bendheim.com